imontuojama 01imontuojama 01

Kaip išsirinkti skalbyklę?

Šiuolaikinės skalbyklės sugeba prisitaikyti prie mūsų poreikių. Ši apžvalga supažindins su skalbyklių tipais ir padės išsirinkti geriausiai jums tinkantį modelį.

Skalbyklės talpa

Skalbyklės dydis – svarbus kriterijus, lemiantis konkretaus modelio pasirinkimą. Per maža skalbyklės būgno gali pabloginti skalbimo rezultatus, apsunkina namų ruošos darbų planavimą ir didina per savaitę reikalingų skalbimų skaičių. Skalbyklės įkrova yra nurodoma kilogramais. Kad būtų lengviau susiorientuoti, turėkime omenyje, kad vieną kilogramą skalbinių vidutiniškai sudaro pilna vieno žmogaus apranga bei rankšluostis.
placeholder image

Mažos skalbyklės

5-6 kg talpos skalbyklės lengvai patenkins nedidelės šeimos poreikius. Vieno skalbimo metu 5 kg skalbyklėje galite sutalpinti iki 25 medvilninių marškinėlių, o 6 kg modelyje – iki 30 marškinėlių arba kitų analogiško dydžio skalbinių.

placeholder image

Vidutinės skalbyklės

7-8 kg skalbyklė skirta vidutinio dydžio šeimai. Be to, tokio dydžio būgne jau galite plauti sunkesnius daiktus, pavyzdžiui, antklodes.

placeholder image

Ypač talpios skalbyklės

9-12 kg skalbyklės – idealus pasirinkimas didelei šeimai. Šie prietaisai efektyviausiai skalbia sunkius skalbinius: anklodes, kilimėlius, sportinius batelius ar masyvias užuolaidas.

Kokią skalbyklę pasirinkti – laisvai stovinčią ar integruotą?

placeholder image

Laisvai stovinčios skalbyklės

Laisvai stovinčios skalbyklės – pačios populiariausios. Jas galima statyti visur, kur yra laisvos vietos, neapsiribojant virtuvės baldų matmenimis, pavyzdžiui, vonios kambaryje. Tereikia užtikrinti prieigą prie vandentiekio ir kanalizacijos. Toks sprendimas ypač praverčia tais atvejais, kai virtuvėje nebepakanka vietos skalbyklei.

placeholder image

Integruotos skalbyklės

Integruotos skalbyklės geriau įsikomponuoja į jūsų namų interjerą ir tampa matomos tik tuo metu, kai to reikia. Toks prietaisas – idealus pasirinkimas atviro išplanavimo virtuvei.

Skalbyklių tipai

Skalbimo mašinos pasirinkimas visų pirma priklauso ne tik nuo kainos, bet ir nuo to, kur planuojame ją statyti ir kiek vietos galime jai skirti. Dauguma gamintojų siūlo skirtingų rūšių skalbykles – standartines, siauras, per viršų kraunamas ir mažagabarites.
imontuojama 05

 Standartinių skalbyklių matmenys (aukštis x plotis x gylis) yra 85 x 60 x 58 cm. Tokios skalbyklės statomos didesnėse patalpose, maždaug 3-5 centimetrų atstumu nuo sienos – šis atstumas yra būtinas vamzdžiams ir laidams sujungti.

 Siauros skalbyklės, kurių gylis siekia 37-48 centimetrų, labiau tinka statyti virtuvėje ar koridoriuje.

 Per viršų kraunamai skalbyklei (85 x 40 x 60 cm) nereikia plataus priėjimo iš priekio, tačiau jas sudėtinga naudoti žemo ūgio žmonėms, kuriems bus sunku pasiekti būgno apačią. Be to, būtina palikti laisvos vietos skalbyklės viršuje, kad būtų galima atidaryti jos dangtį.

 Mažagabaritės skalbyklės yra žemos ir siauros. Jos pritaikytos pačioms mažiausioms patalpoms (67 x 50 x 40 cm).

Kada verta rinktis skalbyklę-džiovyklę?

Ne visuose namuose yra vietos dviem prietaisams. Tokiais atvejais gelbsti skalbyklė-džiovyklė. Ji ne tik skalbia bei gręžia, bet ir džiovina drabužius. Norint išdžiovinti pilną skalbinių įkrovą, teks tai daryti per du kartus. Mat džiovinant skalbinius jiems reikia daugiau erdvės nei skalbimo metu. Be to, specializuoti įrenginiai paprastai turi daugiau naudingų skalbimo ir džiovinimo programų nei skalbyklės-džiovyklės.

Skalbimas – 8 kg

skalbykles_08

Džiovinimas – 5 kg

skalbykles_09

Būgno greitis

Tinkamai parinktas būgno sukimosi greitis leidžia taupyti laiką ir užtikrina skalbimo bei skalbinių gręžimo efektyvumą.
skalbykles_10

Baigus skalbimo ciklą, skalbimo mašinos būgnas ima suktis didžiausiu greičiu. Išcentrinės jėgos dėka iš skalbinių pašalinamas vandens perteklius. Išgręžti skalbiniai būna drėgni, bet ne šlapi. Daugumos skalbyklių būgnai gali suktis maksimaliu 1200-1400 sūkių per minutę greičiu.

Didesnė sukimosi sparta (1600 sūkių per minutę) gali praversti skalbiant rankšluosčius. Tuo tarpu gręžiant gležnus ir delikačius audinius, būgno sukimosi greitį būtina sumažinti, kad drabužiai neišsitampytų ir nesuplyštų.

Energijos efektyvumo klasė

Skalbyklės skirstomos į raidėmis pažymėtas klases nuo A iki G. Ankstesnį metinį vandens ir elektros energijos suvartojimo rodiklį dabar keičia suminis 100 darbo ciklų sąnaudų įvertinimas. Taip pat papildomai įvestos gręžimo metu keliamo triukšmo klasės (nuo A iki D), kurios papildo decibelais (dB) pateikiamą triukšmo lygį.

2021 m. etiketės versijoje taip pat išvysite QR kodą. Jis nukreipia į ES produktų duomenų bazę (EPREL), kurioje rasite gaminio duomenų lapą ir visą informaciją apie energijos vartojimo efektyvumą.
kaitlente_10

Skleidžiamas triukšmas

Tylus skalbyklės darbas – svarbus kriterijus. Ypač renkatės modelį, skirtą atviro išplanavimo butui. 
skalbykles_12

Gamintojų siūlomi skalbyklių modeliai darbo metu skleidžia nuo 45 iki 65 decibelų – dB(A) – triukšmą. Viršutinė riba prilygsta pro atvirą langą iš gatvės sklindantiems garsams, o apatinė artima šaldytuvo agregatų darbo metu keliamam triukšmui.

Atviro išplanavimo butuose verta rinktis tylią iki 50 db(A) garsu veikiančią skalbyklę. Tuomet jos darbas netrikdys namiškių ramybės, galėsime įrenginiu naudotis net vėlyvą vakarą.

Tylų darbą garantuoja naujos kartos grafito šepetėlių neturintys inverteriniai varikliai. Jie ne tik mažiau triukšmauja, bet ir yra ilgaamžiškesni už anksčiau gamintus modelius. Be to, geriausi modeliai yra aprūpinti efektyviu garso izoliacijos sluoksniu bei vibraciją slopinančiomis sistemomis, kurios nuveliuoja darbo metu kylančkius virpesius.

Naudingos programos

skalbykles_13

Greitasis skalbimas

Pati populiariausia skalbimo programa. Su ja galima per pusvalandį atšviežinti drabužius, todėl greitasis skalbimas labai praverčia skubantiems ir užimtiems žmonėms.

skalbykles_14

Sportinės aprangos skalbimas

Puikiai tinka stipriai išteptiems rūbams ar žaidimų aikštelėje savo išvaizdą praradusiems vaikų drabužiams.

skalbykles_15

Dėmių išėmimo funkcija

Įveikia vyno bei kitas sunkiai pašalinamas dėmes.

skalbykles_16

Antialerginė programa

Leidžia iš drabužių pašalinti šienligę sukeliančias žiedadulkes bei kitus alergenus ir pagerina alergija sergančių žmonių savijautą.

skalbykles_17

Vaikiški drabužėliai

Ši programa naudoja aukštą temperatūrą ir papildomus skalavimo ciklus, kad iš drabužėlių būtų pašalinti skalbimo priemonių likučiai.

skalbykles_18

Būgno valymo programa

Naudodama karštą vandenį, valo skalbylės būgną nuo apnašų ir bakterijų.

Dozavimo sistema

Automatinė dozavimo sistema su didele skalbimo priemonsės talpa, kurią reikia pildyti vos kartą į kelias savaites, pati tiksliai parenka skalbimo priemonių kiekį, atsižvelgdama į skalbinių tipą, programą ir užterštumo lygį.
kaitlente_10

Naudingos technologijos ir sprendimai

Šiuolaikinės skalbyklės aprūpintos naujomis drabužių priežiūros funkcijomis bei sprendimais, palengvinančiais jų priežiūrą.
imontuojama 05

 Švelnusis skalbimas
Tradicinis skalbimo procesas gali pažeisti audinio struktūrą. Jis nelabai tinka gležnoms, greitai formą prarandančioms medžiagoms, pavyzdžiui, linui, šilkui ar vilnai. Iš jų pasiūti drabužiai greitai sensta ir išblunka. Skalbyklės, kurios yra aprūpintos švelnaus skalbimo funkcija, naudoja skalbimo ciklus, kurie savo rezultatais labai artimi skalbimui rankomis. Audiniai išlieka švelnūs, stangrūs ir ilgiau išlaiko natūralius atspalvius.

 Elektros, vandens ir skalbimo priemonių taupymas
Daugelis įrenginių naudoja technologijas, leidžiančias sumažinti elektros ir vandens suvartojimą. Tokios skalbyklės prisitaiko prie skirtingos skalbinių krovos bei drabužių užterštumo lygio.

Kai kurie prietaisai turi patogų ir ekonomišką skalbimo priemonės dozavimo mechanizmą. Jame esančią skalbiklio talpą reikia pildyti ne dažniau nei kartą į kelias savaites.

Renkantis skalbyklę taip pat verta pasidomėti technologijomis, kurios padidina skalbimo priemonių efektyvumą ir leidžiančius efektyviai skalbti labai žemos temperatūros vandenyje.

 Skalbimo programos sustabdymo ir pratęsimo funkcija
Praverčia, kai norite į skalbyklę įdėti užsilikusius skalbinius arba papildyti ją gręžimo reikalaujančiais skalbiniais.

 „Wi-Fi“ ryšys ir išmaniosios programėlės
Gamintojai skalbimo mašinose diegia ir išmaniąsias technologijas, palengvinančias skalbyklės valdymą ir priežiūrą. Naudojant išmanųjį telefoną, galima diegti papildomas funkcijas, atrasti bei šalinti gedimus, valdyti skalbimo programas per nuotolį.