imontuojama 01imontuojama 01

Kaip išsirinkti šaldytuvą?

Šaldytuvas – virtuvės širdis. Perskaitę šią apžvalgą sužinosite, į ka būtina atkreipti dėmesį renkantis šį svarbų prietaisą. Mes padėsime rasti šaldytuvą arba šaldiklį, kuris tiks jūsų virtuvės interjere ir patenkins visos šeimos poreikius.

Šaldytuvų tipai

Gamintojai siūlo skirtingus šaldytuvų modelius, tinkančius skirtingo dydžio ir stiliaus virtuvėms. 
placeholder image

Dviduriai šaldytuvai

Stilingi didelės talpos įrenginiai, apjungiantys šaldytuvo ir šaldiklio funkcijas. Jie yra didesni už tradicinius šaldytuvus. Jie turi dvejas duris. Šaldiklio zona gali būti įrengta prietaiso šone (vadinamasis „Side-by-Side“ variantas) arba apačioje (angl. „French Door“).

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
placeholder image

Šaldytuvai-šaldikliai

Šie įrenginiai turi atskirą šaldiklio zoną, kuri gali būti įmontuota apačioje arba viršuje. To paties tūrio prietaisai gali turėti skirtingų dydžių šaldiklius. Modeliai būna padalinti 70/30, 60/40 ir 50/50 proporcijomis ir yra skirti šviežiam maistui arba šaldytoms atsargoms.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
placeholder image

Vertikalūs šaldikliai

Atskirą šaldiklį nesunku įkomponuoti į virtuvės interjerą. Tokie šaldikliai būna skirtingų matmenų: maži, spintelės dydžio ar visaverčio šaldytuvo aukščio.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
placeholder image

Šaldytuvai

Šaldytuvas be šaldiklio leidžia lanksčiai formuoti virtuvės aplinka. Jame galite laikyti šviežius ir dažniausiai naudojamus maisto produktus, o šaldytą maistą sandėliuoti atskirame šaldiklyje arba šaldymo dėžėje.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
placeholder image

Šaldymo dėžės

Šaldymo dėžę, kurioje laikomi dideli šaldyto maisto kiekiai, galite pastatyti sandėliuke. Yra modelių, galinčių veikti ypač žemose temperatūrose. Jį galima visus metus laikyti nešildomame garaže ar įstiklintoje verandoje.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
placeholder image

Vyno šaldytuvai

Vyno šaldytuvas sukuria optimalias sąlygas jūsų gėrimams laikyti. Kai kurie modeliai gali palaikyti skirtingus temperatūrų režimus, o vidaus apšvietimas paverčia jį patraukliu virtuvės interjero akcentu.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
saldytuvai 08

Įmontuojamos technikos matmenys

Kokį šaldytuvą pasirinkti – įmontuojamą ar laisvai statomą? Priimant sprendimą reikia atsižvelgti į kelis dalykus.

Įmontuojami ir laisvai statomi šaldytuvai visų pirma skiriasi talpa. Laisvai stovintys modeliai yra talpesni nei analogiškų matmenų montuojami šaldytuvai. Montuojami įrenginiai yra sukonstruoti taip, kad galėtų dirbti uždaroje erdvėje. Juos lengva priderinti prie virtuvės interjero, tačiau kartą pastačius, sunkiau perkelti į kitą vietą.

Naujos kartos laisvai statomi šaldytuvai ir šaldikliai išsiskiria stilingu dizainu ir neretai tampa svarbiausiu virtuvės aplinkos akcentu. Tokie prietaisai yra lankstesni ir neretai kainuoja mažiau už analogiškų galimybių įmontuojamus modelius.

Kaip parinkti vietą šaldytuvui?

Prieš pradėdami rinktis konkretų modelį, išsiaiškinkime, kokio aukščio ir gabaritų šaldytuvą galėsime pastatyti savo virtuvėje:
imontuojama 05

1. Tiksliai išmatuokime planuojamos vietos aukštį, gylį ir plotį.

2. Įsitikinkime, kad pasirinktas prietaisas tikrai tilps pro mūsų buto ar namo duris ir kad pakaks vietos jam nugabenti į stovėjimo vietą.

3. Palikime pakankamai erdvės vyriams bei durims. Nuspręskime, į kurią pusę durys turėtų atsidarinėti.

4. Užtikrinkime pakankamai erdvės oro cirkuliavimui – įrenginio viršuje, šonuose bei už galinės sienelės reikia palikti bent 1–2 cm tarpelius. Tai ypač svarbu, kai šaldytuvas yra montuojamas į virtuvės spintelę. Taip pat nereikėtų šaldytuvo statyti šonu prie pat sienos.

5. Nestatykite šaldytuvo nešildomose patalpose, kuriose temperatūra žemesnė nei 13 °C. Parinkime jam vietą sausoje ir gerai vėdinamoje vietoje.

saldytuvai 10

Šaldytuvo atšildymas

Šerkšnas – šaldytuvo priešas. Jis sendina maistą ir verčia prietaisą dirbti visu pajėgumu. Todėl verta rinktis modelį, aprūpintą bešerkšne technologija. 

Bešerkšnė technologija

Jutikliai ir nuolatinė ventiliacija užtikrina tolygią temperatūrą visame šaldytuvo tūryje. Todėl nesusidaro sąlygų šerkšno ir ledo kristalams formuotis. Maisto produktai ilgiau išlieka švieži. Be to, prietaisas visą laiką dirba optimaliu režimu, taupydamas elektros energiją ir užtikrindamas ilgaamžiškumą.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS

Automatinis atšildymas

Bešerkšnio režimo neturintys prietaisai dažnai būna aprūpinti automatinio „Low Frost“ atšildymo funkcija. Atsiradus ledo sluoksniui, įrenginiai atjungia šaldymą ir trumpam pakelia apšerkšnijusių elementų temperatūrą: atitirpęs vanduo ir kondensatas nubėga į specialią talpą, iš kurios yra išgarinamas.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS

Rankinis atšildymas

Tradicinis kovos su šerkšnu metodas vis dar naudojamas pigiuose modeliuose su statine vėsinimo sistema. Tokį šaldytuvą arba šaldiklį teks atšildyti rankiniu būdu. Labai svarbu, kad šaldiklio sienelės visada būtų švarios ir nepadengtos šerknu, nes jis gerokai padidina elektros energijos sąnaudas.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS

Skaitmeninio inverterio kompresorius

Tradiciniai šaldytuvų kompresoriai dirba su pertraukomis. Pakilus temperatūrai virš nustatytos ribos, jie triukšmingai įsijungia ir veikia tol, kol pasiekiamas numatytas vėsumo lygis. Naujos kartos nuolat veikiantys skaitmeninio inverterio kompresoriai dirba nuolatos skirtingu intensyvumu.
imontuojama 06

Skaitmeninio inverterio kompresorius gali reaguoti į menkiausius temperatūros pokyčius, didindamas arba mažindamas savo darbo greitį. Karštą dieną, dažnai atidarinėjant šaldytuvo dureles arba įdėjus į jį neatvėsusių maisto produktų, toks kompresorius pradeda veikti visu pajėgumu, o pasiekęs reikiamą temperatūrą palaiko vėsumo lygį, persijungia į taupų režimą.

Skaitmeninio inverterio kompresorius veikia labai tyliai net tada, kai jam tenka suktis pilnu pajėgumu. Efektyvi temperatūros kontrolės sistema užtikrina, kad jam tai daryti tektų labai retai. Todėl kompresorius mažiau dėvisi, ir gamintojai jam suteikia ypač ilgą 10-20 metų garantiją.

Daugiazonės vėsinimo sistemos

Kai kurie šaldytuvų modeliai turi dvi ar net tris nepriklausomai viena nuo kitos dirbančias vėsinimo sistemas. Jos savarankiškai kontroliuoja šaldytuvo ir šaldiklio darbą. Toks sprendimas turi kelis privalumus.
imontuojama 06

Taupo elektros energiją

Vėsinimo sistemų darbą kontroliuoja jutikliai ir mikrokompiuteris, kuris fiksuoja menkiausius temperatūros pokyčius. Todėl šaltas oras yra pučiamas tada, kada to reikia ir ten, kur to reikia.

Palaiko optimalią temperatūrą ir drėgnį

Vienoje prietaiso zonoje pasirinkti temperatūros nustatymai nedaro įtakos kitos zonos darbui. Be to, į šaldytuvo zoną nėra pučiamas sausas šaldiklio oras, todėl jame išlaikomas aukštesnisdrėgnumas, kuris leidžia ilgiau išlaikyti maisto produktų šviežumą.

Neleidžia susimaišyti kvapams

Oras cirkuliuoja vienos zonos viduje, todėl ne visada malonūs maisto kvapai nepasklinda po visą šaldytuvo tūrį.

„Metal Cooling“

Metalas – puikus temperatūros laidininkas. Metalinės šaldytuvo sienelės ne tik puikiai atrodo, bet ir tolygiai paskirsto šaltį po visą šaldytuvo zoną. „Metal Cooling“ taip pat sulaiko šaltį ir vėsų orą viduje, atidarius šaldytuvo dureles ir greitai kompensuoja šilumos nuostolius, kai durelės vėl uždaromos.
imontuojama 06

Vandens ir ledo dalytuvas

Šalto vandens ir ledukų dalytuvas – naudinga funkcija, kurios privalumus tikrai įvertinsite karštą vasaros dieną. Gamintojai siūlo šaldytuvus su rankiniu būdu pildomais ir prie vandentiekio prijungiamais dalytuvais. 
imontuojama 06

Neprijungtas dalytuvas

Ekonominis, bet praktiškas sprendimas – vandens talpa, telpanti į šaldytuvo durų lentyną. Prireikus, ją galima išimti, kad liktų daugiau vietos kitiems maisto produktams.

Prijungiamas dalyvuvas

Rinkdamiesi tokį dalytuvą, įsitikinkite, ar galėsite jį prijungti prie vamzdžio. Rekomenduojama, kad prietaisas nuo artimiausios jungties turėtų būti nutolęs daugiau nei 1,5 m.

Kas lemia maisto kokybę?

Vis daugiau šaldytuvų modelių yra aprūpinami technologijomis, kurios užtikrina produktų šviežumą, skonį ir padeda išsaugoti jų maistines savybes.
imontuojama 06

Kontroliuojamas oro drėgnis

Tinkamas oro drėgnis sulėtina bakterijų dauginimosi procesas, todėl sumažėja nemalonių kvapų, o maistas ilgiau išlieka šviežias ir nesuvytęs.

Greitasis užšaldymas užšaldymas

Jo metu maisto produktuose nespėja susiformuoti dideli ledo kristalai, kurie gali pažeisti vaisių ir daržovių audinio struktūrą. Tokiu būdu apdoroti produktai labai ilgai išlaiko natūralų skonį.

Specializuotos šaldytuvo zonos

Čia sukuriamos optimalios sąlygos daržovėms, mėsai ir žuviai laikyti. Gamintojai siūlo net kelis skirtingus šaldytuvo skyrių tipus:

imontuojama 06

0 °C zona

Stalčius, kuriame pastoviai palaikoma itin žema temperatūra. Joje laikoma mėsa, žuvis, sviestas ar sūris du kartus ilgiau išlaiko savo maistines savybes. Tokiame maiste nesiformuoja ledo kristalai, išimtus iš šaldytuvo produktus galima iš karto valgyti arba naudoti maisto ruošoje.

imontuojama 06

Šviežumo zona

Skirta mėsos, žuvies ir daržovių laikymui. Joje palaikoma pora laipsnių žemesnė temperatūra nei likusioje šaldytuvo dalyje, tačiau ji svyruoja, priklausomai nuo pasirinkto šaldytuvo darbo režimo.

imontuojama 06

Daugiafunkcė zona

Ji veikia autonomiškai nuo likusios šaldytuvo dalies. Ši zona prisitaiko prie jūsų poreikių. Pasirinkę optimalų temperatūrinį režimą, joje galime laikyti daržoves (+3 °C), mėsą ir žuvį (0 °C) arba užšaldyti įvairius maisto produktus (-5 °C).

Ar nauji šaldytuvai garsiai dirba?

Šaldytuvo skleidžiamas garsas skiriasi nuo prietaise naudojamos vėsinimo technologijos.
imontuojama 06

Šaldytuvai su bešerkšne sistema dirba šiek tiek garsiau už kitus įrenginius. Triukšmo lygį galima sumažinti tinkamai suderinus šaldytuvo kojeles. Tačiau lyginant su anksčiau gamintais modeliais, šiuolaikiniai prietaisai veikia labai tyliai.

Triukšmo lygis yra nurodomas šaldytuvo aprašyme. Jis yra išreiškiamas decibelais (dB (A). Nauji šaldytuvai vidutiniškai šaldytuvas skleidžia 36–45 dB (A) garsą, kuris prilygsta bibliotekoje girdimiems garsams.

Kiek elektros suvartoja šaldytuvas?

Šaldytuvas – vienas daugiausiai elektros energijos naudojančių įrenginių mūsų namuose. Todėl renkantis naują šaldytuvą jo ekonomiškumas yra labai svarbus kriterijus.
imontuojama 06

Nuo 2021 m. šaldytuvai ir šaldikliai yra skirstomi į raidėmis pažymėtas klases (nuo A iki G). Naujoji A energijos efektyvumo klasė apima šaldytyvus ir šaldiklius, kurie maždaug 60 proc. efektyvesni už senesnį A+++ standartą atitinkančius modelius.

Etiketėje taip pat nurodoma, kiek elektros energijos prietaisas suvartoja per metus. Be to, ji papildyta naujomis triukšmo klasėmis (nuo A iki D), kurios paaiškina decibelais (dB) pateikiamą triukšmo lygį.

2021 m. etiketės versijoje taip pat išvysite QR kodą. Jis nukreipia į ES produktų duomenų bazę (EPREL), kurioje rasite gaminio duomenų lapą ir visą informaciją apie energijos vartojimo efektyvumą.