Ši funkcija daro įtaką plaukų išvaizdai, todėl vis daugiau džiovintuvų turi įmontuotą jonizatorių, kuris skleidžia neigiamai įkrautas jonus. Jonai pasižymi antistatinėmis savybėmis ir apsaugo plaukus nuo įsielektrinimo. Be to, jie išlygina plaukų kutikules – išorinį plaukų sluoksnį – ir plaukai tampa glotnūs ir ima blizgėti. Dėl šios funkcijos plaukų formavimas tampa žymiai paprastesnis. Jonizavimo nereikia papildomai įjungti, jis visada veikia vos tik įjungiate džiovintuvą.
Tai antgalis, kuris uždedamas ant plaukų džiovintuvo oro išleidimo angos. Džiovinimo metu išsikišę difuzoriaus galiukai įsiterpia tarp plaukų sruogų. Difuzorius yra nepakeičiamas garbanojant plaukus ir formuojant bangeles. Jis taip pat suteikia plaukams apimties ir pakelia juos prie šaknų. Šiai užduočiai atlikti geriausiai tinka difuzoriai su ilgais galiukais. Kai siekiate smulkių garbanų efekto, geriau pasirinkti difuzorių su trumpomis iškyšomis. Difuzoriaus efektyvumas daugiausia priklauso nuo džiovintuvo galios, todėl verta pasirinkti modelį, kurio galia siekia bent 1000 W.
Temperatūros reguliavimo funkcija leidžia pritaikyti džiovintuvo parametrus atsižvelgiant į situaciją ir jūsų poreikius. Dauguma rinkoje siūlomų modelių siūlo nuo dviejų iki šešių temperatūros režimų.
Oro srauto stiprumo reguliavimas reikalingas, nes kai kurioms šukuosenoms formuoti tinka tik švelni šilto oro srovė. Be to, verta pasitikrinti, ar pasirinktas modelis turi šalto oro funkciją, kuri taip pat praverčia formuojant plaukus.
Viena iš inovatyviausių funkcijų, atsiradusi džiovintuvuose per pastaruosius metus, yra plaukų drėgmės jutiklis. Išdžiovinti plaukus jų neperdžiovinant – tikras menas. Kartais sunku nustatyti, kada atėjo tinkamas laikas išjungti džiovintuvą. Jei tai padarysite per anksti, plaukai liks drėgni, o jei per vėlai – jie gali būti perdžiovinti. Jei džiovintuvas turi integruotą infraraudonųjų spindulių jutiklį, jis nuolat skenuoja plaukų drėgmės lygį ir automatiškai reguliuoja oro temperatūrą. Džiovintuvas su drėgmės jutikliu greitai išdžiovins plaukus, išlaikydamas aukštą jų drėgmės lygį.
Plaukų džiovintuvo galią reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į plaukų ilgį ir tankumą. Ilgiems ir tankiems plaukams, kuriuos norima greitai išdžiovinti, rekomenduojami džiovintuvai, kurių galia viršija 2000 W. Kitais atvejais puikiai tiks džiovintuvas, kurio galia siekia apie 1500 W. Atminkite, kad per karštas ir stiprus oro srautas gali neigiamai paveikti plaukus.
Variklis yra kiekvieno džiovintuvo širdis, ir jo tipas bei veikimas lemia džiovinimo kokybę ir efektyvumą. Jei norite, kad džiovintuvas veiktų ilgai ir patikimai, verta rinktis prietaisą su profesionaliu varikliu. Galite rinktis AC tipo arba šepetėlių neturintį variklį. AC varikliai yra labai patvarūs ir naudoja kintamą elektros srovę. Šie varikliai sukuria didelį oro slėgį ir tarnauja itin ilgai. Todėl dažnai naudojami kirpyklose. Šepetėlių neturintys varikliai montuojami naujos kartos prietaisuose. Jų našumas yra iki 50 proc. didesnis nei įprastų džiovintuvų variklių, o tarnavimo laikas yra ilgesnis net už AC modelių. Be to, šie varikliai yra labai lengvi ir sukuria itin stiprų oro srautą.
Nors išvaizda nėra svarbiausias šio tipo prietaiso aspektas, tačiau gamintojai siūlo vizualiai patrauklius džiovintuvų modelius. Rinkoje dominuoja neutralių spalvų korpusai, tačiau nesunkiai galima rasti tokių, kurie papuoš jūsų kambario interjerą.
Kalbant apie plaukų formavimą, verta apsvarstyti papildomus priedus, su kuriais komplektuojama dauguma plaukų džiovintuvų modelių.
Tai siauras antgalis, kuris sutelkia šilto oro srautą į nedidelį plaukų plotelį, todėl ten esantys plaukai labai greitai išdžiūsta ir išsitiesina. Todėl norint išlyginti plaukų sruogas naujai šukuosenai galėsite apsieiti be papildomo plaukų tiesintuvo.
Jis skirtas daugiausia moterims, norinčioms sugarbanoti tiesius plaukus. Turint šį antgalį jums nereikės plaukų džiovintuvo su garbanojimo funkcija ar žnyplių. Šis antgalis ne tik puikiai garbanoja plaukus, bet ir tuo pačiu metu juos džiovina. Jei norime ištiesinti banguotus plaukus, verta atkreipti dėmesį į tiesinimo antgalį, kuris yra pridedamas prie kai kurių džiovintuvų modelių.
Filtras dedamas ant oro įsiurbimo angos. Jis apsaugo variklį nuo įvairių nešvarumų, tokių kaip plaukai, papuošalų dalys ar kosmetikos likučiai. Šie nešvarumai, jei jų susikaupia daug, gali kenkti varikliui ir sukelti gedimą.
Dauguma klasikinių plaukų džiovintuvų turi paprastas, plastikines oro išleidimo angos apsaugas. Tačiau vis dažniau šis džiovintuvo elementas yra padengiamas specialiomis plaukų priežiūros dangomis.
Keramikinė danga užtikrina tolygų oro temperatūros pasiskirstymą plaukų džiovinimo metu. Dėl to plaukai neperkaista tam tikruose taškuose.
Turmalino danga yra neigiamų jonų šaltinis. Šie jonai padeda greičiau užverti plaukų kutikules, todėl plaukai mažiau įsielektrina, išsilygina ir tampa purūs.
Keratinas, natūralus plaukų statybinis elementas. Gamintojų teigimu, džiovinimo metu keratinas įsiskverbia į plaukus, stiprindamas juos ir suteikdamas žvilgesio.
Per trumpas laidas apsunkina džiovintuvo valdymą. Dažniausiai gamintojai siūlo prietaisus su 1,5 metro ilgio laidais. Tačiau nesunkiai galima rasti ir modelių su 2 metrų maitinimo laidais, o kartais pasitaiko tokių, kurie turi net 3 metrų kabelį. Tokiu atveju džiovinant plaukus galima netgi vaikščioti.
Ji palengvina džiovintuvo naudojimą, nes leidžia laidui išlikti stabilioje padėtyje ir nesusisukti. Be to, slanki jungti sumažina laido pažeidimo riziką.
Sulankstoma rankena – puikus sprendimas, jei daug keliaujame, nes džiovintuvą lengviau sutalpinti lagamine. Verta atkreipti dėmesį ir į medžiagą, kuria padengta rankena. Svarbu, kad ji būtų neslidi. Džiovinant plaukus rankos dažnai būna drėgnos, ir prietaisas gali nesunkiai iš jų išslysti. Rankenos ergonomika – taip pat svarbus pasirinkimo aspektas. Ji turi patogiai gulėti rankoje ir nevarginti net ir ilgai džiovinant plaukus.