placeholder image

Kaip pasirinkti lauko šildytuvą?

Vėlyvas pavasaris, darganotas ruduo ar vėsūs vasaros vakarai nebūtinai reiškia lauko vakarėlių pabaigą. Tinkamai pasirūpinę svečių komfortu, net ir šaltesnėmis dienomis galėsime surengti sėkmingą vakarėlį terasoje. O tam, kad tai galėtume padaryti, prireiks terasai pritaikyto lauko šildytuvo. Čia sužinosite, kaip jį pasirinkti.

Kaip sušildyti terasą?

Gerą vakarėlį galima surengti praktiškai bet kuriuo metų laiku. Tereikia tinkamai pasiruošti. Mūsų parduotuvė siūlo specialius sprendimus, pritaikytus terasos, balkono ar sodo zonos šildymui.

Šilumą lauke galima užtikrinti keliais būdais, pavyzdžiui, naudojant dujinį arba elektrinį šildytuvą. Alternatyva – lauko židinys ar laužavietė. Tačiau dėl gaisro pavojaus medžiu kūrenamas šilumos šaltinis ir medinės terasos konstrukcijos nėra labai geras derinys.

bb plauku dziovintuvai_02
bb plauku dziovintuvai_03

Dujiniai terasos šildytuvai

Dujinis lauko šildytuvas – tai įrenginys, kurį maitina propano arba propano-butano mišinio dujų balionas, sumaniai paslėptas įrenginio korpuse. Šildytuvų galia skiriasi, todėl galima pasirinkti tinkamą, atsižvelgiant į savo terasos dydį. Dujiniai šildytuvai gerai tinka didesnėms terasoms ar lauko erdvėms apšildyti. Jie pasižymi paprasta konstrukcija, lengvai montuojami ir gali veikti autonomiškai, kas labai praverčia, kai sugalvojame apšildyti atokesnį sodo kampelį, kuriame nėra elektros instaliacijos.

Dujiniai terasos šildytuvai įprastai aprūpinami piezoelektriniu degikliu ir sklende, leidžiančia reguliuoti dujų srautą, o tuo pačiu ir temperatūros lygį. Geras dujinio šildytuvo modelis taip pat turi laikmatį ir automatinės apsaugos sistemas, kurios užkerta kelią atsitiktiniam liepsnos uždegimui ir dujų nutekėjimui. Dujiniai šildytuvai pasižymi maža anglies dioksido emisija, tačiau juos galima naudoti tik atvirose ir pusiau uždarose erdvėse.

Populiariausi dujiniai šildytuvai savo forma dažniausiai primena žibintus, piramides arba skėčius. Korpuso apačioje montuojami ratukai, leidžiantys lengvai perstumti šildytuvą iš vienos vietos į kitą. Gamintojas taip pat neretai numato galimybę šildytuvą pritvirtinti prie grindų nuolatiniam naudojimui.

placeholder image

Elektriniai terasos šildytuvai

Elektriniai lauko šildytuvai yra jungiami prie elektros tinklo, tad jei planuojate naudoti tokį prietaisą, teks pasirūpinti prieiga prie elektros šaltinio. Elektriniai šildytuvai būna įvairių formų, kai kurie modeliai yra itin kompaktiški.

Skirtingai nuo tradicinių šildymo prietaisų, skirtų uždaroms patalpoms, elektriniai lauko šildytuvai neveikia konvekcijos principu – oro dalelių judėjimas, atsirandantis dėl temperatūros skirtumo atvirame ore nėra efektyvus šildymo būdas.

Laukui skirti elektriniai šildytuvai skleidžia infraraudonuosius spindulius, kurių bangomis perduodama energija tiesiogiai virsta šiluma, kai susiliečia su žmogaus kūnu ar kitu objektu. Dėl to beveik akimirksniu pajuntame malonų šilumos efektą.

sildytuvas 08
sildytuvas 07

Lauko šildytuvai nebando sušildyti mus supančio oro. Jie veikia panašiai kaip Saulės spinduliai, neišskiria žalingos ultravioletinio bangų spektro spinduliuotės ir yra visiškai saugūs naudoti.

Patogu, kai laisvai pastatomos elektrinės šildymo lempos turi reguliuojamą svirtį, leidžiančią keisti aukštį, todėl šildytuvą galima nukreipti į konkrečią vietą, kur tuo momentu yra didžiausias šilumos poreikis. Kita versija – žemi šildytuvai, kuriuose šildymo lempos yra išdėstytos vertikaliai ir užima beveik visą įrenginio aukštį.

Labai įdomus ir praktiškas sprendimas – įprastus šviestuvus primenantys pakabinami šildytuvai, kuriuos galima montuoti tiesiai virš stalo ar minkštojo kampo, kad šiluma pasklistų tolygiai aktyviausio naudojimo vietose. Juos galima derinti su sieniniais šildytuvais, primenančiais stačiakampio formos paneles, kurias patogu montuoti ant lygių paviršių.

Elektriniai terasos šildytuvai naudoja skirtingus kaitinimo elementus:

placeholder image

Halogeniniai šildytuvai su volframo branduoliu

Pasižymi didele galia ir gali įkaisti net iki 200 °C, Jie puikiai tinka didelėms terasoms, kur šildytuvus galima pastatyti atokiau nuo žmonių.

placeholder image

Anglies pluošto šildytuvai

Jie nėra tokie galingi, tačiau puikiai tinka vidutinio dydžio terasų apšildymui ir gali be pertraukų dirbti ilgesnį laiką.

Ką pasirinkti – elektrinį ar dujinį šildytuvą?

Terasos šildymo būdo pasirinkimas priklauso nuo daugelio veiksnių. Pirmiausia, kaip jau minėjome, reikia atsižvelgti į elektros šaltinio prieinamumą. Jei netoli terasos nėra elektros lizdo, geriau rinktis dujinį modelį, kurį galima pastatyti bet kur. Tiesa, šie šildytuvai turi savų trūkumų, kiekvieną kartą įjungus teks kelias minutes palaukti, kol dujinio šildytuvo kaitinimo elementas visiškai įkais ir pradės efektyviai šildyti aplinką. Be to, dujiniai lauko šildytuvai yra gana masyvūs ir užima nemažai vietos. Jie taip pat jautresni išorės veiksniams, pavyzdžiui, vėjui.

Elektriniai lauko šildytuvai, skleidžiantys infraraudonuosius spindulius, įkaista akimirksniu. Daugelis gamintojų teigia, kad jie efektyvesni už dujinius lauko šildytuvus. Dėl formų įvairovės elektrinius modelius lengviau pritaikyti prie aplinkos, maksimaliai išnaudojant jų galimybes.

Kainos atžvilgiu elektriniai lauko šildytuvai yra žymiai pigesni nei dujiniai. Tačiau svarbu, kad įrenginys būtų pritaikytas terasos dydžiui. Gali būti, kad tinkamam erdvės apšildymui teks įrengti kelis skirtingų tipų elektrinius šildytuvus.

placeholder image

Kaip pasirinkti šildytuvo galią pagal terasos plotą?

Rinkdamiesi lauko šildytuvą, pirmiausia įvertinkite įrenginio galią. Šildyti visą terasą nėra efektyvu, todėl išmatuokite tą jos dalį, kurią aktyviausiai naudojate ir planuojate apšildyti. Efektyviai parinktas šildytuvas pakelia temperatūrą 5–15 °C. Teoriškai 1000 W galios elektrinio infraraudonųjų spindulių šildytuvo turėtų pakakti 10–12 m² ploto šildymui. Tačiau reikia atsižvelgti ir į šildytuvo montavimo niuansus. Pavyzdžiui, pakabinamo elektrinio šildytuvo galia priklauso nuo ne tik nuo planuojamo apšildyti ploto, bet ir montavimo aukščio. Optimalus tipinių pakabinamų šildytuvų montavimo aukštis siekia 1,8–2,5 m. Kuo aukščiau jį pakabinsite, tuo didesnės galios reikės. 

Kitas svarbus aspektas – terasos apsauga nuo vėjo bei aplinkos temperatūra. Kuo terasa yra atviresnė, tuo sunkiau joje sukurti šilumos komfortą. Tokiomis sąlygomis verta pasirinkti galingesnį šildytuvą. Taip pat geras sprendimas yra modelis su galios reguliavimu, leidžiantis pasirinkti temperatūrą pagal aplinkos sąlygas ir poreikį. Todėl renkantis elektrinį šildytuvą numatyti papildomą galios rezervą, kurį prireikus būtų galima panaudoti, ir 10 m² rinktis 1400–1500 W galios elektrinį šildytuvą.

Dujiniai šildytuvai yra galingesni už elektrinius. Jie sugeba apšildyti didesnį plotą, tačiau tai daro mažiau efektyviai nei elektriniai modeliai. Pavyzdžiui, norint apšildyti 24 m² terasą, gali prireikti 13,5 kW galios dujinio šildytuvo.

sildytuvas 13

Ką dar reikia atsiminti, organizuojant vakarėlį terasoje šaltu metų laiku?

Lauko renginio organizavimas rudenį ar ankstyvą pavasarį iš esmės niekuo nesiskiria nuo vasaros vakarėlių organizavimo. Reikia tik atsižvelgti į geroki trumpesnį dienos ilgį. Todėl verta pasirūpinti ne tik svečių šiluma, bet ir tinkamu aplinkos apšvietimu. Be terasai skirtų lauko šildytuvų pravartu apsirūpinti papildomos anklodėmis ir pledais, o kuriant terasos apšvietimą galima panaudoti girliandas, žibintus, žvakides ir šviečiančias LED juostas. Šie elementai ne tik suteiks papildomą apšvietimą, bet ir sukurs jaukią atmosferą.

placeholder image