imontuojama 01imontuojama 01

Kaip išsirinkti indaplovę?

Indaplovė išlaisvina šeimos narius nuo labai nemalonios prievolės. Todėl tai vienas mėgiamiausių virtuvės pagalbininkų. Jis taupo jūsų laiką, užtikrina indų higieną ir rūpinasi jų išvaizda. Ši apžvalga padės išsirinkti optimalų indaplovės modelį.

Tipai ir talpa

Gamintojai siūlo tris skirtingus šių indaplovių tipus: standartinio dydžio, siauras ir integruotas. Renkantis indaplovės tipą, reikia reikia atsiželgti į šeimos poreikius, mat nuo prietaiso dydžio didžia dalimi priklauso ir jos talpa bei našumas. Indaplovės talpa skaičiuojama indų komplektais. Vieną komplektą sudaro gili ir plokščia lėkštės, desertinė lėkštutė, dubenėlis, puodelis, stiklinė, peilis, šakutė, šaukštas, arbatinis ir desertinis šaukšteliai.
placeholder image

Kompaktinės indaplovės

Tokio tipo indaplovė tiks nedidelei šeimai ir atskirai gyvenantiems žmonėms. Ant stalviršio statoma indaplovė nereikalauja sudėtingo diegimo, todėl ją galima naudoti nuomojamame bute.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
placeholder image

Siauros indaplovės

Puikus pasirinkimas nedidelei virtuvei, studijai ar vieno kambario butui. Tokio tipo indaplovė yra vos 45 cm pločio, tačiau nežiūrint mažų matmenų į ją gali sutilpti iki 10 indų komplektų.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
placeholder image

Standartinio dydžio

Standartinio dydžio indaplovės – pačios populiariausios. Šio tipo prietaisai puikiai tinka ir didelėms šeimoms ir maistą gaminti mėgstančių žmonių poreikiams. Standartinio dydžio indaplovės yra 60 cm pločio, todėl jos nesunku komponuoti su standartiniais virtuvės baldais. Priklausomai nuo modelio, standartinės indaplovės gali išplauti nuo 12 iki 15 indų komplektų.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS
placeholder image

Integruotos indaplovės

Integruotos arba dalinai integruotos indaplovės idealiai įsikomponuoja į virtuvės interjerą. Jos gali būti 60 cm bei 45 cm pločio, ir savo matmenimis praktiškai nesiskiria nuo laisvai stovinčių modelių.

PERŽIŪRĖTI PASIŪLYMUS

Ką reikia įvertinti, renkantis indaplovę?

Renkantis indaplovę būtina apsižvelgti į virtuvės dydį, šeimos narių skaičių ir netgi kulinarinius pomėgius, nuo kurių priklauso, kokius indus dažniausiai naudojate.
imontuojama 05

 Įvertinkite indaplovės gabaritus ir parinkite jai tokią vietą, arti vandentiekio ir kanalizacijos jungties.

  Įvertinkite savo poreikius. Optimalus indaplovės dydis priklauso nuo šeimos narių skaičiaus ir jūsų įpročių.

 Įvertinkite, kokios indų plovimo programos yra jums reikalingos. Pavyzdžiui, šeimoms, turinčioms vaikų, pravers indų dezinfekavimo galimybė, o asmenys, daug laiko praleidžiantys prie orkaitės, įvertins intensyvaus plovimo programos privalumus.

Vandens sąnaudos

Ar žinote, kad taupiausios indaplovės išplauna indus suvartodamos vos 6-7 l vandens. Kitiems modeliams prireikia 8-15 litrų. Tačiau net jie gerokai lenkia rezultatus, kuriuos galima pasiekti rankinio indų plovimo metu.
kaitlente_10

Indų plovimo programos

Skirtingi indaplovių modeliai turi nuo kelių iki keliolikos plovimo programų. Jos skiriasi trukme, suvartojamo vandens kiekiu bei temperatūra. Rinkdamiesi indaplovę įsitikinkite, kad ji turi jums reikalingas programas. Štai kelios populiariausios:
imontuojama 05

 Greitas plovimas
Ši programa išplauna indus per mažiau nei valandą ir gali praversti sulaukus netikėtų svečių. Tokį darbo režimą taip pat galima naudoti plaunant nedidelį arba mažai indų kiekį arba mažai suteptus įrankius.

 Taupi programa
Kai turite daugiau laiko, galite pasirinkti programą, kuri leis sumažinti vandens bei elektros energijos sąnaudas.

 Mišri įkrova
Labai populiarus ir dažnai naudojamas darbo režimas, leidžiantis vienu metu plauti skirtingų tipų indus.

 Pusinė įkrova
Ši programa leidžia atjungti viršutinę arba apatinę indaplovės dalį. Tai patogu, kai norite išplauti nedaug indų, tačiau nenorite laukti, kol užsipildys visas indaplovės užpildymo.

 Ypač užterštų indų plovimas
Ši programa susidoroja su riebaluotais ir labai nešvariais puodams ir keptuvėms, kurie plaunami aukštos temperatūros vandeniu.

 Valymas ir poliravimas
Ne tik išplauna indus, bet ir suteikia jiems žvilgesio.

 Švelnioji programa
Pritaikyta trapiems stikliniams indams plauti.

 Plovimo pradžios atidėjimas
Pasirinkite indų plovimo laiką taip, kad indaplovės darbas netrikdytų jūsų poilsio.

Indaplovių efektyvumo parametrai

Indaplovė – sudėtingas įrenginys, todėl jos darbo efektyvumas nusakomas keliomis skirtingomis charakteristikomis. 
imontuojama 05

Indaplovės skirstomos į raidėmis pažymėtas klases nuo A iki G. Naujoji B energijos efektyvumo klasė maždaug atitinka ankstesnį A+++ -23% žymėjimą.

Vertinant indaplovėje telpantį indų kiekį įvedamas naujas indų komplekto standartas. Jis tiksliau atspindi vartotojų poreikius ir įtraukia papildomus elementus, pavyzdžiui, puodus.

Ankstesnį metinį vandens ir elektros energijos suvartojimo rodiklį dabar keičia suminis 100 darbo ciklų sąnaudų įvertinimas. Be to, etiketė papildyta naujomis triukšmo klasėmis (nuo A iki D), kurios paaiškina decibelais (dB) pateikiamą triukšmo lygį.

2021 m. etiketės versijoje taip pat išvysite QR kodą. Jis nukreipia į ES produktų duomenų bazę (EPREL), kurioje rasite gaminio duomenų lapą ir visą informaciją apie energijos vartojimo efektyvumą.

Trečiasis stalčius

Trečiąjį stalčių turinčios indaplovės efektyviau išnaudoja savo tūrį. Šis stalčius montuojamas indaplovės viršuje ir yra skirtas stalo įrankiams bei smulkiems indams. Todėl apačioje statomas tradicinis įrankių dėklas tampa nebereikalingas, o atsilaisvinusią vietą galima panaudoti kitiems indams.
kaitlente_10

Automatiškai atsidarančios durelės

Automatiškai atsidarančios indaplovės durys užkerta kelią drėgmės kondensatui ir padeda efektyviau džiovinti indus, nenaudodamos jokio papildomo kaitinimo ar ventiliatoriaus. Drėgmė pro nedidelį atsivėrusį plyšį pasklinda po patalpą, o indai tampa visiškai sausi.
kaitlente_10

Papildomi privalumai

Skirtingi indaplovių modeliai turi nuo kelių iki keliolikos plovimo programų. Jos skiriasi trukme, suvartojamo vandens kiekiu bei temperatūra. Rinkdamiesi indaplovę įsitikinkite, kad ji turi jums reikalingas programas. Štai kelios populiariausios:

Intensyvus indų plovimas

Kad nereikėtų gremžti priskretusių indų rankomis, rinkitės indaplovę, turinčią intensyvaus plovimo zoną. Joje esantys papildomi pirkštukai sukuria aukštą vandens slėgį ir susidoroja su pačiais nešvariausiais indais.

Lanksti stalčių sistema

Mobili stalčių sistema padeda maksimaliai išnaudoti visą indaplovės tūrį ir užtikrina efektyvų plovimą. Patogu, kai indaplovė turi sulankstomus puodelių ir lėkščių stovus, ištraukiamus krepšius ir papildomas lentynas. Tuomet indaplovėje užteks vietos ir ir smulkiems indams bei virtuvės įrankiams, ir dideliems puodams, keptuves ar kepimo formoms.

Automatinis nešvarumo lygio atpažinimas

Šia funkcija aprūpinta Indaplovė, atsižvelgiant į indų nešvarumo lygį, reguliuoja vandens sąnaudas, plovimo laiką ir temperatūrą. Ši technologija gal būti papildyta automatinie indų plovimo priemonės dozavimo sistema.