imontuojama 01imontuojama 01

Kaip išsirinkti įmontuojamą buitinę techniką?

Renkantis įmontuojamą buitinę techniką būti atkreipti dėmesį į kelis svarbius veiksnius. Nesvarbu, ar keičiate seną techniką, ar planuojate visiškai naują virtuvės internerjerą, šis pirkimo gidas padės išsirinkti techniką, kuri geriausiai atitiks jūsų poreikius.

Kokia būna įmontuojama buitinė technika?

Į baldus montuojamą techniką galima suskirstyti į kelis skirtingus tipus.
placeholder image

Įmontuota įranga

Tai technika, kuri yra tiesiogiai montuojama jūsų virtuvės spintelėse arba po stalviršio plokštuma. Tiesioginę funkciją atliekanti prietaiso dalis yra matoma virtuvės interjere. Šiai įrangos kategorijai priklauso orkaitės, kaitlentės, gartraukiai ir įmontuojamos mikrobangų krosnelės.

placeholder image

Integruoti prietaisai

Tokia technika taip pat tiesiogiai montuojama spintelėse arba po stalviršio plokštuma, tačiau ji visiškai pasislepia už virtuvės baldų durelių. Nesunku atspėti, kad būtent tokiu būdu montuojamos indaplovės, šaldytuvai, kai kurios skalbyklės bei džiovyklės.

placeholder image

Nišoje montuojama technika

Šio tipo prietaisai montuojami po stalviršiu arba tiesiogiai statomi virtuvės baldų sekcijoje. Lieka matomas visas priekinis įrenginio skydas. Tokiu būdu gali būti montuojamos orkaitės ir indaplovės.

Įmontuojamos technikos matmenys

Sena patarlė sako: devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk. Renkantis įmontuojamą buitinę techniką ją reikia prisiminti visada. Šie patarimai padės tinkamai išmatuoti jūsų virtuvę ir apsispręsti, kokia įranga geriausiai jai tiks.
imontuojama 05

1. Matavimui naudokite lanksčią ruletę ir būtinai tiksliai užsirašykite visus matmenis.

2. Reikalingi trys matmenys: aukštis (A) nuo viršaus iki apačios, plotis (P) nuo vienos pusės iki kitos ir gylis (G) nuo galo iki priekio.

3. Būtinai išmatuokite turimą baldų nišos erdvę, o ne seną įmontuojamą įrangą.

4. Atlikite matavimus kelis kartus ir skirtinguose plokštumos taškuose, nes aukštis, plotis ir gylis ne visada sutampa ir nišos priekyje gali skirtis nuo jos galo.

Ką reikia žinoti, planuojant virtuvės interjerą?

Įrenginėjate naują virtuvę ar planuojate radikalius jos interjero pokyčius? Tuomet šie patarimai padės jums optimaliai parinkti buitinės technikos vietas.
imontuojama 06

1. Gerai apsvarstykite, kaip naudojate virtuvę kiekvieną dieną ir išdėstykite techniką tokiu būdu, kad ją būtų lengva pasiekti įvairiose maisto ruošos situacijose. Ar lengva bus iš šaldytuvo išimtas daržoves nuplauti? Kur stovės pjaustymo lenta? Ką darysite su iš indaplovės išimtais indais?

2. Nepraleiskite galimybės patobulinti savo aplinką. Neretai inovacijos siūlo naujus sprendimus. Pavyzdžiui, nusprendus įrengti virtuvės salą, verta apsvarstyti kaitlentės ir gartraukio perkėlimo galimybę.

3. Pasirūpinkite, kad jūsų technika veiktų ekonomiškiausiu režimu. Pavyzdžiui, nestatykite šaldytuvo šalia radiatoriaus, orkaitės ar kito karštį generuojančio prietaiso.

4. Nepamirškite, kad integruotą buitinę techniką reikia rinktis prieš pradedant projektuoti virtuvės interjerą, o ne atvirkščiai. Nes baldų konfigūraciją lengviau planuoti žinant, kur stovės vienas ar kitas prietaisas.

5. Aptarkite sprendimus su visais šeimos nariais, nes kiekvienas žmogus turi skirtingus poreikius.