bg_bi_top2bg_bi_top2

Kaip išsirinkti epiliatorių?

Yra daugybė kūno plaukelių šalinimo priemonių ir prietaisų. Perskaičius šį gidą išsirinkti tinkamiausią plaukelių šalinimo metodą tikria nebus sunku.

Plaukelių šalinimo būdai

Plaukelių šalinimo metodus galima suskirstyti į dvi grupes – depiliavimą ir epiliavimą. Jei depiliavimo metu pašalinama tik virš odos esanti plauko dalis, tai epiliatoriai naikina plaukelius su pačiomis šaknimis ir folikulu.
96829038 comparison-of-different-hair-removal-methods-shaver-depilatory-cream-epilator-wax-and-laser-timeline.jpeg

Depiliavimas

Plaukeliai gali būti depiliuojami mechaninėmis ir cheminėmis priemonėmis.

Vienas iš dažniausiai naudojamų depiliavimo prietaisų – skustuvas. Cheminiai depiliatoriai atkeliauja kremo ar losjono pavidalu. Jų sudėtyje yra elementų, kurie skaldo plauko baltymus ir leidžia lengvai juos pašalinti iki šaknų.

Mechaninio depiliavimo efektas išlieka 1-3 dienas, o cheminio – šiek tiek ilgiau. Tačiau depiliavimo kremai gana stipriai dirgina odą ir netgi gali tapti alerginių reakcijų priežastimi. Nors plaukelių skutimas nesukelia didelio diskomforto, tačiau šios procedūros metu taip pat pažeidžiamas viršutinis odos paviršius.

term built-in

Skustuvas

term built-in

Depiliavimo kremas

Epiliavimas

Nereikalingi plaukeliai gali būti epiliuojami naudojant vašką, cukrų ir netgi šviesos spindulius.

Epiliavimas nenaudoja žmogaus organizmui potencialiai kenksmingų medžiagų ir užtikrina ilgalaikį glotnios odos efektą, kuris trunka 2-4 savaites. Mat epiliavimo metu pašalinamas ne tik pats plaukelis, bet ir jo šaknis bei folikula, todėl ataugimo procesas vyksta gerokai lėčiau.

Bene paprasčiausias epiliavimo įrankis – pincetas. Plaukelių šalinimui taip pat gali būti naudojamas vaškas arba cukrus. Tokios procedūros dažnai atliekamos grožio salonuose, tačiau jos yra pakankamai skausmingos ir tinka toli gražu ne kiekvienai moteriai.

Savarankiškam epiliavimui namuose geriausiai tinka elektriniai epiliatoriai. Mūsų parduotuvėje galite rasti modelių, skirtų sausam ir drėgnam epiliavimui, maitinamų tiesiai iš elektros tinklo ir turinčių vidinį akumuliatorių.

term built-in

Pincetas

term built-in

Vaškavimas

term built-in

Cukravimas

term built-in

Epiliatorius

Kaip išsirinkti epiliatorių?

Epiliatoriai būna dviejų rūšių – diskiniai ir pincetiniai. Šiame skyriuje aptarsime jų panašumus, skirtumus ir galimybes.

 Pincetinis epiliatorius turi besisukančią cilindro formos galvutę, ant kurios šachmatų tvarka išdėstyti pincetai. Darbo metu jie sugriebia plaukelius ir ištraukia juos kartu su šaknimis. Kuo daugiau pincetų turi toks epiliatorius, tuo daugiau plaukelių jis gali pašalinti vienu metu. Pincetiniai epiliatoriai, priklausomai nuo modelio, gali turėti nuo 20 iki 60 pincetų.

Daugiau pincetų turintis epiliatorius ne tik efektyvesnis, bet ir stipriau dirgina odą. Todėl neblogai skausmą toleruojančioms moterims rekomenduojame rinktis epiliatorių, kuris turi 30-40 pincetų. Jis leis pasirinkti optimalų procedūros laiką ir sumažins nemalonių pojūčių tikimybę.

term built-in

 Diskinio epiliatoriaus galvutė yra sudaryta iš diskų, kurie sukdamiesi suratėja vieni su kitais ir suspaudžia bei ištraukia plaukelius. Tokio tipo epiliatoriai gali vienu metu pašalinti iki 32 plaukelių.

Diskinių ir pincetinių epiliatorių galvutės gali būti pagamintos iš metalo arba keramikos. Keraminės galvutės gerai susidoroja su plonais plaukeliais ir tinka žmonėms, turintiems jautrią odą. Jie neiššaukia alerginių reakcijų ir mažina odos sudirgimą. Tačiau tokie modeliai yra brangesni už metalinius.

term built-in

 Laidas arba baterija. Pigiausiai epiliatoriai maitinami tiesiai iš elektros tinklo. Tokie modeliai šiek tiek varžo judesius, be to, epiliavimo procedūrą galima atlikti tik būnant netoli prie elektros lizdo. Akumuliatoriniai epiliatoriai – daug mobilesni. Juos galima naudoti ne tik namuose, bet ir kelionėje

Kai kurie epiliatoriai turi kombinuotą maitinimą. Jie naudoja maitinimo laidą ne tik akumuliatoriui įkrauti, bet ir epiliatoriaus mechanizmui maitinti. Tokie modeliai yra patys universaliausi.

term built-in

 Epiliavimo greičiai. Paprasčiausi epiliatoriai aprūpinti vienu darbo režimu. Brangesni modeliai turi 2 arba 3 greičius. Vieno greičio epiliatorių galima naudoti šalinant plaukelius nuo jautrių kūno vietų, tačiau, kai reikia apdoroti didelį kūno plotą, jis nusileidžia efektyvumu dviejų ir trijų greičių modeliams. Pradedantiesiems vartotojams geriausia rinktis dviejų greičių epiliatorių. Mat jį lengviausia priderinti prie savo poreikių.

term built-in

 Epiliatorių antgaliai:

 Antgalis su skustuvu – padeda pašalinti plaukelius iš tų kūno vietų, kurių apdorojimas epiliatoriumi nėra patogus arba sukelia didelį diskomforto jausmą.

 Antgalis veido epiliavimui – švelniai ir kruopščiai šalina plaukelius nuo nedidelių odos paviršių.

 Odos įtempimo antgalis – padidina epiliavimo efektyvumą, tinka jautrioms kūno vietoms ir ypač praverčia tuo atveju, kai oda dar nėra pripratusi prie epiliavimo.

 Šveitimo galvutė – padeda išspręsti įaugusių plaukelių problemą ir padeda atnaujinti apsauginį odos sluoksnį, pašalinant nebegyvas pleiskanojančias odos ląsteles. Dermatologai rekomenduoja odos šveitimo procedūras atlikti tarpuose tarp epiliavimų.

 Masažinė galvutė – sušildo odą ir paruošia ją epiliavimui, sumažindama nemalonius pojūčius plaukelių šalinimo metu.

placeholder image

 Skausmą mažinančios priemonės. Gamintojai siūlo įvairius sprendimus, kurie mažina skausmą ir odos sudirgimą. Tai integruoti vibruojantys masažuokliai, gaivią oro srovę pučiantys vėjeliai, kurių darbui reikalingas ledas bei odos šaldymo funkcija, naudojanti šaldytuve atvėsinamą epiliatoriaus elementą arba atšaldančią rankovę.

Epiliavimo metu kylantį diskomfortą ypač efektyviai mažina drėgnasis epiliavimas. Mat įšilusi, atsipalaidavusi ir išbrinkusi oda tampa atsparesnė išorės poveikiui ir lengviau atpalaiduoja plaukelių šaknis. Tokį epiliavimo būdą galėsite naudoti pasirinkę vandens nebijantį epiliatorių.

term built-in
term built-in

 Slanki epiliavimo galvutė. Epiliatoriai, turintys slankią epiliavimo galvutę, prisitaiko prie kūno kontūrų ir leidžia lengviau pasiekti sunkiai prieinamas vietas.

term built-in

 Vietinis apšvietimas. Epiliatoriaus korpuse įmontuota LED lemputė apšviečia odos paviršių padeda pastebėti užsilikusius ir vos spėjusius išdykti plaukelius, kad jūs galėtumėte mėgautis dar glotnesne oda.

Kaip išsirinkti fotoepiliatorių?

Nereikalingus plaukelius galima šalinti ne tik naudojant vašką, pincetus ar skustuvo ašmenis. Su šia užduotimi sėkmingai susidoroja ir šviesos spinduliai.

Fotoepiliatoriai (arba IPL – angl. „Intence Pulsed Light“) generuoja stiprius šviesos blyksnius, kurių skleidžiamą energiją sugeria plaukeliuose ir jų šaknyse esantis melaninas. Šis procesas priverčia plaukelių folikulus pereiti iš augimo į poilsio režimą. Toks epiliavimo būdas turi ilgalaikį efektą. Plaukelio augimas gerokai sulėtėja, o vos po kelių seansų jo struktūra sunyksta iš vidaus ir plaukelis iškrenta.

 Kaip naudoti fotoepiliatorių? Prieš atliekant epiliavimo procedūrą, plaukelius reikia nuskusti, kad fotoepiliatoriaus skleidžiama energija patektų tiesiai į jų šaknis. Be to, epiliavimo metu oda turi būti visiškai sausa ir švari. 

Atsižvelgdami į odos ir plaukelių spalvą, pasirinkite tinkamą impulsų intensyvumo lygį (kaip tai padaryti, skaitykite prietaiso aprašyme). Pažangesni modeliai turi jutiklius, kurie šią užduotį atlieka už jus. Prispauskite aparatą prie odos ir nuspauskite mygtuką. Po akimirkos pajusite malonią šilumą.

term built-in
term built-in

Visa epiliavimo procedūra gali užtrukti nuo 15 iki 30 minučių. Atliekant pradinį procedūrų kursą, kurio trukmė priklauso nuo plaukelių ir odos tipo, fotoepiliatorių tenka naudoti kartą per savaitę. Tačiau po to prietaiso prireiks gerokai rečiau, ir jį teks išsitraukti tik pastebėjus naujas plaukelių atžalas. Siekiant užtvirtinti epiliavimo rezultatus gamintojai rekomenduoja pasibaigus pradiniam kursui fotoepiliatorių naudoti 1-2 kartus per mėnesį.

term built-in

Fotoepiliatoriai gali dirbti taškiniu ir slankiuoju režimu. Pastarasis ypač praverčia, kai reikia apdoroti didelius kūno plotus. Jį naudojant fotoepiliatoriaus blyksniai kartojami vienodu intervalu, kol jūs slenkate jo galvute per kūno paviršių.

Šalindamos plaukelius iš nedidelių zonų, švelniai prispauskite fotoepiliatoriaus galvutę reikiamoje vietoje, o tada paspauskite ir atleiskite epiliavimo mygtuką. Pasirodžius šviesos pliūpsniui perkelkite galvutę į kitą vietą.

Labai svarbu, kad fotoepiliatoriaus galvutė priglustų prie odos visa plokštuma. Šalinant plaukelius iš jautrių kūno zonų arba pirmųjų fotoepiliavimo procedūrų metu rekomenduojame naudoti švelnų ir ypač švelnų režimą. Baigę šalinti plaukelius nepamirškite nuvalyti fotoepiliatoriaus galvutę.

fotoepiliatoriai 4

 Į ką atsižvelgti renkantis fotoepiliatoriaus modelį? Renkantis fotoepiliatorių reikia atsižvelgti į kelis kriterijus:

 Epiliavimo zonos dydis. Nuo jos priklauso, kokį odos plotą fotoepiliatorius gali apdoroti vienu metu. Didelė (6 cm²) zona leidžia greitai epiliuoti didelius kūno plotas, tačiau dvigubai mažesnė zona leidžia lengviau pašalinti plaukelius iš sunkiai prieinamų vietų.

 Galia. Ją reikia rinktis atsižvelgiant į odos ir plaukelių atspalvį. Pernelyg didelis galingumas gali nudeginti odą, o per mažas sumažina epiliavimo efektyvumą.

 Blyksnių rezervas. Kiekvienas fotoepiliatorius turi tam tikrą eksploatavimo resursą. Ilgaamžiškiausi prietaisai turi keičiamas lemputes.

 Maitinimo tipas. Fotoepiliatoriai būna laidiniai arba akumuliatoriniai. Akumuliatoriniai modeliai yra mobilesni, nes juos galima naudoti visur. Tuo tarpu laidiniai pasižymi didesniu galingumu ir nereikia rūpintis, kad epiliavimo metu jie gali išsikrauti.

 Papildoma komplektacija. Fotoepiliatoriai komplektuojami keičiamais antgaliais, skirtais jautrioms kūno vietoms epiliuoti.

 Valdymas ir išmaniosios funkcijos. Fotoepiliatorius leidžia valdyti impulsų intensyvumą, atsižvelgiant į odos ir plaukelių spalvą. Patogu, kai jis aprūpintas jutikliu, kuris šį darbą atlieka pats.

Fotoepiliavimas ir lazerinis
plaukelių šalinimas

Fotoepiliatoriai ir lazeriniai prietaisai šalina plaukelius, naudodami šviesos spindulius.

Lazeriniai epiliatoriai naudoja labai siaurą bangų spektrą, kuris perduoda energiją tiesiai į plaukelių šaknis, o fotoepiliatoriai dirba visu šviesos bangų diapazonu, kuri sugeria ne tik plaukeliai, bet ir apdorojamas odos paviršius. Todėl lyginant su lazeriniais prietaisais fotoepiliatoriai šiek tiek mažiau efektyvūs.

term built-in

Fotoepiliatorius

Platus spindulių spektras

Energija nukreipiama į odą ir plaukelių folikuluose esantį melaniną

ipl

Tinka tik šviesesnio gymio žmonėms:

Šalinami plaukelių atspalviai:

Neefektyvus epiliuojant šviesiai gelsvus, rusvus ir žilus plaukelius:

Mažiau dirgina odą

Trumpesnės procedūros, tačiau jų reikia daugiau

Didelis namams skirtų modelių pasirinkimas

term built-in

Lazerinis epiliatorius

Koncentruoti spinduliai

Energija nukreipiama tiesiogiai plaukelių folikuluose esantį melaniną:

lazeris

Tinka ir tamsesnio gymio žmonėms:

Šalinami plaukelių atspalviai:

Neefektyvus epiliuojant šviesiai gelsvus, rusvus ir žilus plaukelius:

Stipriau dirgina odą

Ilgesnės procedūros, tačiau jų reikia mažiau

Labai mažas namams skirtų modelių pasirinkimas