Kategorijos

„Amaryllo iBabi HD“ – patikima vaikų priežiūros vaizdo kamera


Su „iBabi HD“ visada žinosime, ką veikia mūsų vaikas. Ši vaizdo kamera transliuoja vaizdą „Wi-Fi“ ryšiu ir praneša, kai mažylis pabunda.


Technologijos keičia mūsų gyvenimą stebėtinu greičiu. Ar prieš kelerius metus kas nors būtų galėjęs įsivaizduoti, kad naudosime vaizdo kameras savo vaikučių priežiūrai! Šiandien jos jau tapo nepamainomu tėvelių pagalbininku. Vaikų stebėjimo kamerų dėka galime pamatyti, kaip mažylis praleido naktį lovytėje ir ką veikia šiuo metu kambaryje. Užmigdę kūdikį, galime imtis savo darbų kitose patalpose nebijodami, kad jis pabus mums nežinant. Mat vaizdo kameroje esantys davikliai, atpažinę vaikelio judesius ir skleidžiamus garsus, akimirksniu informuos mus žinute, kuri atkeliaus į telefoną arba planšetę. Ruošdama šį numerį TECHNORAMA išbandė ypač patogią ir daug naudingų funkcijų siūlančią vaikų priežiūros kamerą „Amaryllo iBabi HD“.


Vaizdo kameros konstrukcija

Savo išvaizda „Amaryllo iBabi HD“ primena populiarų galvosūkį – Rubiko kubą. Gamintojas siūlo dviejų spalvų modelius – rožinį ir žydrą. Viršutinė įrenginio dalis, mums paliepus, gali suktis į abi puses 300 laipsnių kampu. Kameros objektyvą taip pat galima palenkti į apačią arba pakelti į viršų. Vaizdo kamerai įsakinėsime nuotoliniu būdu, naudodami išmaniesiems telefonams bei planšetėms skirtą programėlę. Todėl, reikalui esant, pamatysime, kas vyksta visame kambaryje. Vaizdo kamera sugeba filmuoti HD raiška. Esant prastai ryšio kokybei raiška yra sumažinama automatiškai, kad vaizdo transliacija netrūkinėtų.

Šalia objektyvo esančiame žiede įmontuoti šviesos bei judesio davikliai bei nematomą infraraudonąją šviesą skleidžiančios lemputės. Jos talkina naktinio filmavimo režimui, leidžiančiam sužinoti, kas vyksta patalpoje neįjungiant šviesos ir nežadinant mažylio.


Korpuso šonuose įmontuoti nedideli garsiakalbiai, o gale – „MicroSD“ lizdas, į kurį statomoje atminties kortelėje bus saugomi kameros užfiksuoti vaizdo įrašai. Čia taip pat galime įkelti MP3 dainų, pvz., lopšinių, vaikiškų dainelių ar pasakų įrašų. Mikrofonas ir garsiakalbiai leidžia bendrauti su savo atžala nuotoliniu būdu.

„Amaryllo iBabi HD“ duomenis perduota bevieliu „Wi-Fi“ ryšiu. Kas vyksta vaiko kambaryje galime pamatyti tiek būdami namuose, tiek darbe. Informacija yra prieinama per mobiliąją programėlę. Galime būti ramūs, kad vaizdo įrašų niekada nepamatys pašaliniai asmenys. Mat „Amaryllo“ naudoja patikimą 256 bitų duomenų šifravimo technologiją – tokią pačią, kokią įvairių pasaulio valstybių institucijos taiko ypač svarbios informacijos saugojimui.


Kas vyksta kambaryje?

„Amaryllo iBabi HD“, kaip ir pridera vaikų stebėjimo kamerai, yra apginkluota vaizdo ir garso davikliais. Jie nuolat stebi, kas vyksta patalpoje. Pamačiusi judėjimą vaiko lovelėje arba išgirdusi garsus, ji iškart nusiunčia mums žinutę ir nuotrauką į telefoną ar planšetę. Belieka spustelėti mygtuką ir, atsidarius „Amaryllo“ programėlę pamatyti, kas šiuo metu vyksta vaiko kambaryje.

 

Diegiame „Amaryllo iBabi HD“

Prijungti naują vaikų stebėjimo kamerą prie mūsų namų vietinio tinklo – labai nesudėtinga. Tai padarysime vos per kelias minutes. 

Visų pirma, prijungiame vaizdo kamerą prie elektros tinklo ir palaukiame maždaug minutę, kol ji pilnai pasiruoš darbui. Tada iš programėlių parduotuvės į savo mobilųjį įrenginį parsisiųskime aplikaciją „Amaryllo“. Ji tinka telefonams bei planšetėms su „Android“ ir „iOS“ operacinėmis sistemomis.

Pirmą kartą atidarę programėlę „Amaryllo“, pasirenkame užrašą „Standart Setup“, o po to spustelime vaizdo kameros piešinėlį. Susipažinę su trumpa diegimo instrukcija, įrašome savo „Wi-Fi“ tinklo pavadinimą bei slaptažodį. Du kartus spustelėję ženkliuką „>“, mobiliojo įrenginio ekrane išvysime vieną („iOS“) arba du („Android“) iš kvadratėlių sudarytus QR kodus. Šiuos kodus parodome vaizdo kamerai, prislinkdami telefono ar planšetės ekraną prie jos objektyvo keliolikos centimetrų atstumu. Įrenginiui nuskaičius informaciją, pasigirsta garsinis signalas. Tada šiek tiek palaukiame, kol kamera prisijungs prie „Wi-Fi“ tinklo. Kai ji bus paruošta darbui, programėlės ekrane išvysime juostelę su prietaiso valdymo mygtukais.

Prie vienos kameros galima prijungti kelis mobiliuosius įrenginius. Tad tai, kas vyksta vaiko kambaryje galės matyti ir mamytė, ir tėvelis.


Ką gali programėlė?

Atsidarę Programėlę „Amaryllo“ galime reguliuoti įrenginio nustatymus, matyti tiesiogiai iš patalpos transliuojamą vaizdą, susipažinti su pranešimais, kurie į mobilųjį įrenginį atkeliavo suveikus kameros garso ir judesio davikliams.

Norėdami pasižiūrėti, kas šiuo metu vyksta patalpoje, kurioje stovi mūsų vaizdo kamera, spustelime vaizdo leistuvo mygtuką. Norėdami pasukti kamerą į šoną, tiesiog perbraukiame per rodomą vaizdą pirštu.

Likusios aplikacijos funkcijos yra valdomos programėlės lango apačioje esančioje juostelėje. Pvz., paspaudus paveikslėlį su muzikos natomis, atsiveria MP3 grotuvo langas, kurio pagalba galėsime parinkti daineles, reguliuoti garsumo lygį, pradėti arba nutraukti jų grojimą.

Naujausią filmuojamą medžiagą galime laikyti ne tik atminties kortelėje, bet ir perkelti į interneto saugyklą „Google Drive“. Joje nemokamai telpa iki 15 GB duomenų, todėl internetiniame diske galėsime pamatyti kelių paskutinių dienų įrašus. Visi įkelti duomenys bus prieinami tik mums.

 

Išvados

„Amaryllo iBabi HD“ – patogi ir lengvai valdoma vaikų stebėjimo kamera. Joje įmontuoti judesio ir garso davikliai informuoja, kai vaikas pabunda. Naktinio matymo režimas leidžia stebėti, kas vyksta patalpoje neįjungus šviesos. Šį įrenginį lengva prijungti prie bevielio „Wi-Fi“ tinklo. Jo valdymui skirta programėlė išsiskiria patogia aplinka ir funkcijų gausa.