Informacija
Prekių katalogas

Skalbimo mašinos

Verta rinktis

Skalbimo mašinos, arba kitaip skalbyklės, yra tai, be ko būtų sunku įsivaizduoti savo kasdienybę. Laikui bėgant šie buitiniai įrenginiai evoliucionavo nuo rankomis valdomų iki elektra varomų modelių, turinčių daugybę funkcijų ir galimybių. Šiandien turime galimybę rinktis iš skirtingų tipų, dydžių ir pastatymo būdų skalbyklių, kurių kiekviena pasižymi savais ypatumais. Domina skalbimo mašinos pigiau? Tuomet kviečiame pasižvalgyti po platų technorama.lt asortimentą, o dar prieš tai – susipažinti su pagrindiniais kriterijais, kuriuos vertėtų suprasti, siekiant įsigyti asmeninius poreikius ir biudžetą atitinkančią skalbyklę.

Skalbimo mašinos internetu – įsigykite pigiau ir patogiau

Pirkti skalbimo mašiną internetu verta dėl keleto priežasčių. Pirma, apsipirkimas internetu suteikia patogumo, nes galite apžvelgti skirtingus skalbyklių modelius patogiai įsitaisę namuose – tam Jums nereikia lankytis fizinėse parduotuvėse. Tai gali padėti sutaupyti laiko, ypač turintiems įtemptą darbo grafiką. 

Be to, internetinėje parduotuvėje dažnai galima rasti didesnį skalbyklių pasirinkimą, įskaitant modelius, kurių gali nebūti fizinėse parduotuvėse. Renkantis skalbimo mašiną internetu, galima lengvai palyginti skirtingų prekių ženklų ir modelių kainas bei funkcijas. Internetinės apžvalgos ir atsiliepimai gali suteikti vertingos kitų pirkėjų informacijos apie dominančios skalbyklės veikimą ir kokybę. Be to, perkant internetu galima pasinaudoti geresniais kainų pasiūlymais ir nuolaidomis, palyginti su fizinėmis parduotuvėmis.

Kaip išsirinkti skalbyklę?

Toliau pateikiame informaciją, kuri padės išsirinkti geriausiai Jums tinkantį skalbyklės modelį.

Skalbimo mašinų tipai

Naujos skalbimo mašinos pasirinkimas visų pirma priklauso nuo to, kur planuojate ją statyti ir kiek vietos galite jai skirti. Dauguma gamintojų siūlo skirtingų tipų skalbykles – pakraunamas iš priekio arba iš viršaus.

Skalbimo mašinos, pakraunamos iš priekio

Iš priekio pakraunamos skalbimo mašinos yra vienos iš populiariausių šiandieninėje rinkoje.

Skalbimo mašinos, pakraunamos iš viršaus

Per viršų pakraunamai skalbyklei nereikia plataus priėjimo iš priekio. Tačiau tokius įrenginius gali būti sudėtinga naudoti žemo ūgio žmonėms, kuriems bus sunku pasiekti būgno apačią. Be to, būtina palikti laisvos vietos skalbyklės viršuje, kad būtų galima atidaryti jos dangtį.

Skalbyklės dydis ir talpa

Skalbyklės talpa, kitaip dar įvardijama kaip skalbimo mašinos svoris, yra svarbus kriterijus, lemiantis konkretaus modelio pasirinkimą. Per mažos talpos skalbyklė gali pabloginti skalbimo rezultatus, apsunkinti namų ruošos darbų planavimą ir padidinti per savaitę reikalingų skalbimų skaičių. Skalbyklės įkrova yra nurodoma kilogramais. Kad būtų lengviau susiorientuoti, turėkite omenyje, kad vieną kilogramą skalbinių vidutiniškai sudaro visa vieno žmogaus apranga ir rankšluostis.

Mini skalbimo mašinos

5–6 kg talpos mažos skalbimo mašinos lengvai patenkins nedidelės šeimos poreikius. Vieno skalbimo metu 5 kg skalbyklėje galite sutalpinti iki 25 medvilninių marškinėlių, o 6 kg modelyje – iki 30 marškinėlių arba kitų analogiško dydžio skalbinių. Mažagabaritės skalbimo mašinos plotis siekia 50 cm, aukštis – 67 cm, o gylis – 40 cm. Jos pritaikytos pačioms mažiausioms patalpoms.

Standartinio (vidutinio) dydžio skalbimo mašinos

7–8 kg skalbyklė skirta vidutinio dydžio šeimai. Be to, tokio dydžio būgne jau galite plauti sunkesnius daiktus, pavyzdžiui, antklodes. Standartinio dydžio skalbimo mašinos aukštis siekia 85 cm, plotis – 60 cm, o gylis – 58 cm. Jos statomos didesnėse patalpose, maždaug 3–5 centimetrų atstumu nuo sienos – šis atstumas yra būtinas vamzdžiams ir laidams sujungti. 

Ypač talpios skalbimo mašinos

9–12 kg skalbyklės – idealus pasirinkimas didelei šeimai. Šie įrenginiai efektyviausiai skalbia sunkius skalbinius: antklodes, kilimėlius, sportinius batelius ar masyvias užuolaidas.

Nestandartinės skalbimo mašinos

Nestandartinės skalbyklės skiriasi nuo tradicinių iš viršaus ir iš priekio įkraunamų skalbyklių, paprastai naudojamų namuose ir skalbyklose. Jos gali būti unikalaus dizaino arba turėti kitokių savybių, kurios jas skiria nuo standartinių skalbyklių.

Siauros skalbimo mašinos 

Siauros skalbyklės, kurių gylis siekia 37–48 centimetrų, dažniausiai statomos virtuvėje arba koridoriuje.

Pastatymo būdas

Pagal pastatymo būdą skalbimo mašinos skirstomos į laisvai pastatomas ir integruojamas.

Pastatomos skalbimo mašinos

Laisvai stovinčios skalbyklės yra pačios populiariausios. Jas galima statyti visur, kur yra laisvos vietos. Tereikia užtikrinti prieigą prie vandentiekio ir kanalizacijos. 

Įmontuojamos skalbimo mašinos 

Integruojamos (įmontuojamos) skalbyklės geriau įsikomponuoja į Jūsų namų interjerą ir tampa matomos tik tuo metu, kai to reikia. Toks prietaisas – idealus pasirinkimas atviro plano virtuvei.

Būgno greitis

Tinkamai parinktas būgno sukimosi greitis leidžia taupyti laiką ir užtikrina skalbimo bei skalbinių gręžimo efektyvumą.

Baigus skalbimo ciklą, skalbimo mašinos būgnas ima suktis didžiausiu greičiu. Dėl išcentrinės jėgos iš skalbinių pašalinamas vandens perteklius. Išgręžti skalbiniai būna drėgni, bet ne šlapi. Daugumos skalbyklių būgnai gali suktis maksimaliu 1200–1400 sūkių per minutę greičiu.

Didesnė sukimosi sparta (1600 sūkių per minutę) gali praversti skalbiant rankšluosčius. O gręžiant gležnus ir delikačius audinius, būgno sukimosi greitį būtina sumažinti, kad drabužiai neišsitampytų ir nesuplyštų.

Energijos efektyvumo klasė

2021 m. kovo mėn. Europos Sąjungoje įvestos naujo pavyzdžio energijos efektyvumo etiketės. Naujose energijos etiketėse atsisakyta anksčiau naudotų A+, A++, A+++ energijos efektyvumo klasių, todėl skalbyklės nuo šiol yra skirstomos į raidėmis pažymėtas klases nuo A iki G.

Ankstesnį metinį vandens ir elektros energijos suvartojimo rodiklį dabar keičia suminis 100 darbo ciklų sąnaudų įvertinimas. Taip pat papildomai įvestos gręžimo metu keliamo triukšmo klasės (nuo A iki D), kurios papildo decibelais (dB) pateikiamą triukšmo lygį. Plačiau apie tai pasakojame žemiau.

Skleidžiamas triukšmas

Tylus skalbyklės veikimas – svarbus kriterijus, ypač jei renkatės modelį, skirtą atviro plano būstui. 

Gamintojų siūlomi skalbyklių modeliai veikimo metu skleidžia nuo 45 iki 65 decibelų – dB(A) – triukšmą. Viršutinė riba prilygsta pro atvirą langą iš gatvės sklindantiems garsams, o apatinė artima šaldytuvo agregatų veikimo metu keliamam triukšmui.

Atviro plano butuose verta rinktis tylią iki 50 db(A) garsu veikiančią skalbyklę. Tuomet jos darbas netrikdys namiškių ramybės ir galėsite įrenginiu naudotis net vėlyvą vakarą.

Tylų skalbyklės veikimą garantuoja naujos kartos grafito šepetėlių neturintys inverteriniai varikliai. Jie ne tik skleidžia mažiau triukšmo, bet ir yra ilgaamžiškesni už anksčiau gamintus modelius. Be to, geriausi modeliai yra aprūpinti efektyviu garso izoliacijos sluoksniu ir vibraciją slopinančiomis sistemomis, kurios niveliuoja darbo metu kylančius virpesius.

Pusiau automatinės ir automatinės skalbimo mašinos

Neautomatinės (arba pusiau automatinės) skalbimo mašinos, palyginti su automatinėmis, yra mažiau patogios, tačiau jos pigesnės. Taip pat neautomatinės skalbimo mašinos sunaudoja mažiau vandens ir elektros energijos, todėl yra ekonomiškesnis pasirinkimas žmonėms, kurių biudžetas ribotas. Paminėtina ir tai, jog neautomatinės skalbyklės yra patvarios ir gali gerai veikti daugelį metų. Be to, jas patogu transportuoti, naudoti kelionėse ar studentų bendrabutyje. 

Automatinės skalbimo mašinos yra populiariausios dėl paprasto ir patogaus naudojimo. Jos turi skirtingus skalbimo ciklus ir nustatymus, pritaikytus įvairiems audinių tipams ir nešvarumų lygiams, todėl drabužiai išvalomi efektyviai, jų nepažeidžiant. Be to, automatinės skalbyklės turi laikmačio, temperatūros kontrolės ir skalbimo priemonių dozavimo funkcijas, todėl naudotis jomis dar patogiau.

Naudingiausios skalbimo programos

Šiuolaikinės skalbimo mašinos turi daug įvairių skalbimo programų. Keletas naudingiausių yra:

  • Greitasis skalbimas. Tai pati populiariausia skalbimo programa. Naudojantis ja galima per pusvalandį išskalbti drabužius, todėl greitasis skalbimas labai praverčia skubantiems ir užimtiems žmonėms.
  • Sportinės aprangos skalbimas. Ši programa puikiai tinka stipriai išteptiems rūbams ar žaidimų aikštelėje savo išvaizdą praradusiems vaikų drabužiams.
  • Dėmių pašalinimo funkcija. Ji padeda įveikti vyno ir kitas sunkiai pašalinamas dėmes.
  • Antialerginė programa. Ji leidžia iš drabužių pašalinti šienligę sukeliančias žiedadulkes bei kitus alergenus ir padeda pagerinti alergija sergančių žmonių savijautą.
  • Vaikiški drabužėliai. Šios programos metu naudojama aukšta temperatūra ir papildomi skalavimo ciklai, kad iš drabužėlių būtų pašalinti skalbimo priemonių likučiai.
  • Būgno valymo programa. Naudojant karštą vandenį, jos metu valomas skalbyklės būgnas nuo apnašų ir bakterijų.

Taigi, skalbimo programų pasirinkimas išties platus.

Naudingos technologijos ir sprendimai

Šiuolaikinės skalbyklės aprūpintos naujomis drabužių priežiūros funkcijomis ir sprendimais, palengvinančiais jų priežiūrą. Pateikiame keletą pavyzdžių:

  • Švelnus skalbimas. Tradicinis skalbimo procesas gali pažeisti audinio struktūrą. Jis nelabai tinka gležnoms, greitai formą prarandančioms medžiagoms, pavyzdžiui, linui, šilkui ar vilnai. Iš jų pasiūti drabužiai greitai dėvisi ir išblunka. Skalbyklės, kurios turi švelnaus skalbimo funkciją, naudoja skalbimo ciklus, kurie savo rezultatais labai artimi skalbimui rankomis. Todėl audiniai išlieka švelnūs, stangrūs ir ilgiau išlaiko natūralius atspalvius.
  • Elektros, vandens ir skalbimo priemonių taupymas. Daugelis įrenginių naudoja technologijas, leidžiančias sumažinti elektros ir vandens suvartojimą. Tokios skalbyklės prisitaiko prie skirtingos skalbinių įkrovos ir drabužių užterštumo lygio. Kai kurie prietaisai turi patogų ir ekonomišką skalbimo priemonės dozavimo mechanizmą. Jame esančią skalbiklio talpą reikia pildyti ne dažniau nei kartą per kelias savaites. Renkantis skalbyklę taip pat verta pasidomėti technologijomis, kurios padidina skalbimo priemonių efektyvumą ir leidžia efektyviai skalbti labai žemos temperatūros vandenyje.
  • Skalbimo programos sustabdymo ir pratęsimo funkcija. Ji praverčia, kai norite į skalbyklę įdėti užsilikusius skalbinius arba papildyti ją skalbiniais, kuriems reikia gręžimo. 
  • „Wi-Fi“ ryšys ir išmaniosios programėlės. Gamintojai skalbimo mašinose diegia ir išmaniąsias technologijas, palengvinančias tokių įrenginių valdymą ir priežiūrą. Naudojant išmanųjį telefoną, galima įdiegti papildomas funkcijas, atrasti ir šalinti gedimus, valdyti skalbimo programas per nuotolį.

Tokios šiuolaikinių skalbyklių funkcijos ir sprendimai neabejotinai palengvina kasdienybę.