Informacija
Prekių katalogas

Skalbinių džiovyklės

TECHNORAMA.LT parduotuvės „Skalbinių džiovyklės“ kategorijoje siūlomos populiarių gamintojų Bosch, Samsung, Electrolux, Whirlpool, AEG prekės. „Skalbinių džiovyklės“ kategorijoje rasite prekių, kurių kainos prasideda nuo 218,00 €. Šioje kategorijoje sukaupta 112 prekių. Kairėje pusėje esančiu filtru galite lengvai pasirinkti dominančius prekių parametrus, kurie padės lengvai išsirinkti tinkamą perkę. Tinkamą prekę pristatysime per nurodytą prie prekės terminą, o jeigu norėsite prekę atsiimti, tai galėsite padaryti mūsų parduotuvėse. Daugelį prekių galima įsigyti lizingu, ypač palankiomis sąlygomis.

Elektrinės skalbinių džiovyklės – vis labiau populiarėjantis pasirinkimas, nes yra veiksmingos, patogios ir taupo laiką, palyginti su drabužių džiovinimu džiaustant. Šiuolaikinės rūbų džiovyklės yra energetiškai efektyvios ir turi daugybę funkcijų, pavyzdžiui, jutiklius, kurie analizuoja džiovinamų skalbinių drėgnumą ir atsižvelgdami į jį, reguliuoja džiovinimo ciklą, skirtingus temperatūros nustatymus ir garų programas, kad drabužiai nesusiraukšlėtų. Ieškote tokio įrenginio savo namams ar butui? Technorama.lt asortimente – žinomų gamintojų skalbinių džiovyklės pigiau. Tad kviečiame pasižvalgyti. O tam, kad geriausios džiovyklės paieškos būtų kuo lengvesnės, žemiau aptariame pagrindines šių įrenginių charakteristikas ir dalinamės naudingais patarimais.

Kaip išsirinkti skalbinių džiovyklę? 

Ieškodami rūbų džiovyklės, turėtumėte atsižvelgti į keletą pagrindinių kriterijų, kad pasirinktumėte geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį modelį. 

Džiovyklių tipai

Gamintojai siūlo trijų tipų automatines skalbinių džiovykles: kondensacines, ventiliacines ir su šilumos siurbliais. 

Kondensacinės

Šioms džiovyklėms nereikalinga išorinė ventiliavimo sistema, todėl jas galima montuoti bet kurioje gerai vėdinamos patalpos vietoje. Iš skalbinių išspausta drėgmė yra renkama specialioje talpoje. Susikaupusį skystį reikia reguliariai šalinti. Kai kuriuose modeliuose jis nubėga į skalbimo mašinos naudojamą kanalizaciją.

Ventiliacinės

Šie įrenginiai įsiurbia orą, įšildo jį su kaitinimo elementu ir įpučia į dideliu greičiu besisukantį būgną, kur oras išgarina skalbiniuose susikaupusią drėgmę. Karštis ir drėgmė pašalinami iš patalpos pro atvirą langą arba ventiliavimo angą sienoje. Tokio tipo drabužių džiovyklės pasižymi gera kaina. Tačiau darbo metu jos stipriai įšildo ir prigarina patalpą, todėl teks pasirūpinti gera ventiliacijos sistema.

Su šilumos siurbliu

Tai taupiausia kondensacinių džiovyklių rūšis. Šie įrenginiai atšaldo iš drabužių išskiriamą orą ir jį nusausina. Elektrinė rūbų džiovyklė su šilumos siurbliu suvartoja dvigubai mažiau elektros energijos už tradicines kondensacines džiovykles. Ji švelniau veikia skalbinius ir dirba tyliau už kitų tipų įrenginius.

Kaip veikia šilumos siurblys?

Šilumos siurblį turinčios įrenginiai veikia uždaru režimu. Vietoj to, kad karšta drėgno oro srovė būtų paleista į išorę, ji nukreipiama į garintuvą, kur yra atšaldoma. Staigus temperatūros pokytis priverčia garus virsti vandens lašeliais. Susikaupęs kondensatas pašalinamas drenažiniais kanalais, o išdžiovintas oras vėl įkaitinamas ir išpučiamas į džiovyklės būgną.

Už oro srovės atšaldymą, o vėliau jos įšildymą atsakingas uždaras mechanizmas, sudarytas iš šaldymo skysčiu užpildytos hermetiškos vamzdelių grandinės ir ją supančių radiatorių, pro kuriuos pučiama oro srovė.

Vienoje sistemos pusėje esančiuose vamzdeliuose kaupiasi šaltas skystis, kuris atšaldo pro radiatorius pučiamą karštą ir drėgną orą. Sušilęs šaldymo skystis virsta dujomis ir patenka į kompresorių, kuris naudodamas aukštą slėgį dar labiau įkaista. Tada karštos dujos vamzdeliais nukreipiamos į tolimesnę radiatorių zoną, kur jos vėl sušildo ką tik pravėsusią ir drėgmės atsikračiusią oro srovę. Atidavusios šilumą orui, dujos vėl pavirsta skysčiu, krenta slėgis, o kartu su juo ir šaldymo skysčio temperatūra.

Šilumos siurblys leidžia dvigubai sumažinti elektros poreikius. Jau nekalbant apie tai, kad vonios kambarys visada išlieka sausas ir vėsus.

Džiovyklės matmenys

Šie įrenginiai gali būti įvairių dydžių, tačiau paprastai pagal plotį skiriami du pagrindiniai jų tipai: plačios ir siauros džiovyklės.

Plačios džiovyklės paprastai yra standartinio 60 cm gylio. Dažnai jos turi didesnę talpą ir daugiau džiovinimo programų, todėl idealiai tinka didesnėms šeimoms arba žmonėms, kurie skalbia daug drabužių.

Siauros džiovyklės paprastai yra maždaug 45-48 cm gylio ir skirtos mažesniems skalbinių kiekiams. Jos gali būti geras pasirinkimas žmonėms, gyvenantiems butuose ar mažuose namuose, kur vietos yra nedaug.

Renkantis džiovyklę rūbams svarbu atsižvelgti į patalpos, kurioje planuojate statyti šį įrenginį, matmenis, kad jis tinkamai tilptų. Be to, reikėtų įsitikinti, kad pasirinktos džiovyklės matmenys atitinka Jūsų skalbinių kiekį ir namų ūkio poreikius.

Džiovyklės talpa

Rūbų džiovyklės būgno talpa yra matuojama tokiu pačiu būdu kaip ir skalbimo mašinų, t. y. kilogramais. Kilogramą skalbinių sudaro vieno asmens drabužių komplektas, įskaitant kelnes, apatinį trikotažą, kojines ir rankšluostį.

Džiovyklių talpa, priklausomai nuo modelio, gali siekti nuo 7 iki 10 kilogramų. Didelės talpos būgnas užtikrina geresnį oro cirkuliavimą, pagreitina skalbinių džiovinimą ir sumažina energijos sąnaudas. Papildoma erdvė taip pat leidžia gerokai sumažinti sunkiai išlyginamų klosčių kiekį.

Įmontuojamos džiovyklės

Įmontuojamos drabužių džiovyklės sukurtos taip, kad jas būtų galima integruoti į virtuvės ar skalbyklos spinteles, todėl erdvė atrodo elegantiškai ir vientisai. Dar vienas tokių įrenginių privalumas yra tas, kad jie gali sutaupyti vietos, nes neužima vertingo grindų ploto. 

Elektrinės skalbinių džiovyklės – kitas funkcionalumas

Elektrinės džiovyklės nuolat papildomos naujomis funkcijomis, kurios paverčia jas dar veiksmingesnėmis ir patogesnėmis naudoti. Štai keletas naujausių funkcijų, kurių galite tikėtis šiuose įrenginiuose.

Lyginimo funkcija

Skalbinių džiovyklės su lyginimo funkcija džiovinimo pabaigoje ilgiau varto skalbinius. Tokiu būdu užkertamas kelias raukšlių atsiradimui ir užtikrinama, kad ilgai džiovyklėje gulėjusius drabužius būtų lengviau lyginti.

Garų funkcija

Garais apdoroti skalbiniai atgauna apimtį ir stangrumą, o medžiagos mažiau glamžosi. Kita naudinga savybė, kuria pasižymi automatinė skalbinių džiovyklė su garų funkcija – ji pašalina nemalonius kvapus.

Pūkų filtras

Džiovyklė su pūkų filtru surenka pūkelius ir kitas šiukšles, kurios gali išsiskirti iš drabužių džiovinimo proceso metu. Ši funkcija padeda išvengti, kad pūkai nesikauptų įrenginio viduje, tokiu būdu sukeldami gaisro pavojų ir sumažindami džiovinimo efektyvumą.

Dauguma šiuolaikinių džiovyklių turi pūkų filtrą, kurį galima lengvai išimti ir išvalyti. Norint išvalyti filtrą, jį paprasčiausiai reikia išimti ir minkštu šepetėliu arba dulkių siurbliu pašalinti ant filtro susikaupusius pūkelius.

Svarbu reguliariai valyti pūkų filtrą, kad elektrinė džiovyklė su pūkų surinkimu veiktų efektyviai ir saugiai. Jei filtras užsikemša arba yra pažeistas, jį reikia nedelsiant pakeisti, kad būtų išvengta galimo gaisro pavojaus.

Jutiklinis džiovinimas

Ši naudinga funkcija leidžia gerokai sumažinti sąskaitą už elektros energiją. Įrenginio viduje įmontuoti jutikliai analizuoja džiovinamų skalbinių drėgnumą ir atsižvelgdami į jį, reguliuoja džiovinimo ciklą. Džiovinimo procesui einant į pabaigą, atjungiamas šildymo elementas ir į skalbinius pradedamas pūsti vėsesnis kambario temperatūros oras. Taip pašalinamas drabužių elektrostatinis krūvis, audinių gijos išsitiesina ir atgauna lankstumą.

Temperatūros nustatymai ir kitos naudingos funkcijos

Reguliuojama temperatūra leidžia džiovinti įvairių tipų audinius, nepažeidžiant jų struktūros ir užtikrinant lyginimui, laikymui ar dėvėjimui optimalų drėgnumą. Dauguma džiovyklių turi du temperatūros režimus, pritaikytus medvilnei ir sintetiniams audiniams. Kai kurie įrenginiai turi programas, skirtas gležnesniems audiniams, pavyzdžiui, šilkui ar vilnai.

Norint atskirti sulipusius audinius, naudojamas reversinis būgno darbo režimas, kurio metu jis sukasi į skirtingas puses. Tarp klosčių patenkantis oras gerokai pagreitina rūbų džiūvimą ir užtikrina jo tolygumą.

Vis dar kyla klausimas, kokią skalbinių džiovyklę rinktis? Atsakymą į jį galite rasti toliau tekste.