Informacija
Prekių katalogas

Dviračiai

Dviratis yra daugiau nei tik transporto priemonė – tai būdas gyventi aktyviau, sveikiau ir įdomiau! Kruopščiai atrinktame technorama.lt asortimente – įvairiems poreikiams pritaikyti nauji dviračiai, kurių kiekvienas įkūnija išskirtinį dizainą, pažangias technologijas ir užtikrina važiavimo malonumą. Nesvarbu, Jus domina klasikiniai miesto, ilgus atstumus be vargo padedantys įveikti elektriniai ar aktyviam laisvalaikiui skirti kalnų dviračiai, pas mus – tik kokybiški dviračiai internetu suaugusiesiems ir vaikams. Taigi, kviečiame pasižvalgyti po Jums aktualią kategoriją ir išsirinkti norimą dviratį už puikią kainą.

 

Dviračiai internetu – laisvalaikiui ir profesionaliam sportui

Elektroninėje parduotuvėje technorama.lt – platus dviračių, pritaikytų tiek laisvalaikiui, tiek profesionaliam sportui, pasirinkimas. Nesivaizduojantiems savo laisvalaikio be dviračio siūlome įvairius patrauklaus dizaino ir patogius miesto bei hibridinius dviračius, kurie įprastas keliones pavers dar malonesnėmis.

Dviračių sporto entuziastams skirti tvirtumu pasižymintys kalnų dviračiai, sukurti taip, kad leistų įveikti net pačias sudėtingiausias vietoves. Tai – transporto priemonės, kurios padės peržengti savo galimybių ribas ir pasiekti dar geresnius rezultatus.

Taigi, kad ir kokie būtų Jūsų tikslai, čia galite rasti sau tinkamą dviratį.

 

Dviračių tipai

Dviračių savybės, kurių reikia patogiam pasivažinėjimui mieste, skiriasi nuo tų, kurių reikia ekstremalioms pramogoms miške. Taigi, natūralu, kad skirtingiems poreikiams reikalingi atitinkami dviračiai. Pagrindinius jų tipus trumpai aptariame žemiau tekste.

Elektriniai dviračiai

Elektriniai dviračiai – transporto priemonės, pakeitusios požiūrį į važiavimą dviračiu. Juose įmontuotas elektrinis variklis, kuris padeda minti pedalus ir paverčia važiavimą lengvu bei efektyviu. Dėl savo universalumo, ekologiškumo ir galimybės važiuoti dviračiu be didelių pastangų šios transporto priemonės tapo populiariu pasirinkimu tiek kasdieniam važinėjimui mieste, tiek laisvalaikio nuotykiams.

Hibridiniai (cross) dviračiai

Krosiniai, cross arba hibridiniai dviračiai yra universalus sprendimas tiems, kurie ieško našumo, patogumo ir funkcionalumo derinio. Jie sujungia plento ir kalnų dviračių savybes, kad užtikrintų unikalią važiavimo patirtį. Palyginti su plento dviračiais, krosiniai dviračiai pasižymi vertikalesne važiavimo padėtimi, todėl idealiai tinka ilgesniems pasivažinėjimams ar kasdienėms kelionėms į darbą ir atgal. Platesnės padangos užtikrina stabilumą ir sukibimą su įvairiomis dangomis, o skirtingos pavaros padeda lengviau įveikti įkalnes ir lygumas.

Miesto dviračiai

Miesto dviračiai yra sukurti atsižvelgiant į miesto aplinką. Pirmenybė juose teikiama funkcionalumui ir paprastam naudojimui, todėl tai puikus pasirinkimas ieškantiems patogios transporto priemonės pasivažinėjimams mieste. Šie dviračiai paprastai pasižymi vertikalia važiavimo padėtimi, kuri užtikrina geresnį matomumą ir patogumą važiuojant eisme. Grandinės apsaugos padeda apsaugoti drabužius nuo purslų ir nešvarumų, o įmontuoti žibintai ir atšvaitai užtikrina geresnį matomumą, esant prastam apšvietimui. Įprastai tokio tipo dviratis turi bagažinę arba krepšį, todėl važiuojant su savimi galima patogiai vežtis pirkinius ar kitus daiktus.

Kalnų (MTB) dviračiai

Kalnų dviračiai, sutrumpintai vadinami tiesiog MTB, įkūnija nuotykius ir universalumą. Skirti įveikti sudėtingas kalnų, miškų vietoves, jie pasižymi tvirtu rėmu ir specializuotais komponentais, kurie užtikrina transporto priemonės patvarumą ir patogų valdymą nelygiu paviršiumi. Gumbuotos MTB dviračių padangos suteikia itin gerą sukibimą, tvirtos pakabos sistemos sugeria smūgius, o platus pavarų diapazonas leidžia sklandžiai važiuoti įvairiomis įkalnėmis.

Trekking (turistiniai) dviračiai

Turistiniai, arba kitaip trekking, dviračiai – puikus komforto, patvarumo ir universalumo derinys. Šie dviračiai pritaikyti ilgoms kelionėms. Juose dera tvirtumas, reikalingas bekelei, ir efektyvumas, reikalingas sklandžiai važiuoti miesto keliais. Viena iš pagrindinių tokių dviračių ypatybių yra ergonomiška konstrukcija, apimanti vertikalesnę važiavimo padėtį, kuri užtikrina komfortą ilgesnių kelionių metu. Jie turi platesnes padangas, kurios užtikrina stabilumą ir sukibimą su įvairiomis dangomis. Be to, prie šių dviračių dažnai pridedami tokie priedai kaip bagažinės ir daiktadėžės, kad būtų galima be vargo vežtis savo daiktus.

Gravel / cyclocross dviračiai

Gravel ir cyclocross dviračiai turi tvirtą, bet lengvą rėmą ir platesnes padangas, užtikrinančias didesnį stabilumą bei patogų valdymą tiek ant kelio dangos, tiek nelygiu paviršiumi. Diskiniai stabdžiai suteikia patikimą stabdymo jėgą, o tai labai svarbu važiuojant nenuspėjamomis sąlygomis. Skirtingos pavaros leidžia be vargo įveikti stačias įkalnes ir greitus nusileidimus.

Plento (sportiniai) dviračiai

Plento, arba kitaip sportiniai, dviračiai įkūnija greitį, efektyvumą ir tikslumą. Sukurti daugiausia dėmesio skiriant aerodinamikai ir lengvam dizainui, jie skirti važiuoti lygia danga ir užtikrinti įspūdingą našumą. Sportinių dviračių rėmai paprastai gaminami iš lengvų medžiagų, pavyzdžiui, anglies pluošto ar aliuminio, todėl jie leidžia greitai įsibėgėti ir vikriai manevruoti. Plonos aukšto slėgio padangos sumažina pasipriešinimą riedėjimui, o siauras profilis dar labiau padidina greitį. Plento dviračiai dažnai turi platų pavarų diapazoną, kas leidžia palaikyti optimalų važiavimo tempą tiek kylant į kalną, tiek leidžiantis žemyn.

Sulankstomi dviračiai

Sulankstomus dviračius lengva sandėliuoti ir transportuoti. Jų rėmuose yra mechanizmai, leidžiantys greitai suskleisti ir išskleisti dviratį. Nepaisant kompaktiško dizaino, šios transporto priemonės pasižymi patvaria konstrukcija, reguliuojamais komponentais ir manevringumu, kas užtikrina patogų ir efektyvų važiavimą.

 

Kaip išsirinkti geriausią dviratį?

Svarstote, kokie galėtų būti geriausi dviračiai būtent Jums? Tai priklauso nuo įvairių aspektų, kuriuos pateikiame žemiau.

Paskirtis

Rinkdamiesi, pirmiausia įvertinkite Jums reikiamo dviračio paskirtį. Apsvarstykite, kam ir kur jį dažniausiai naudosite. Galbūt tai miesto gatvės, o gal bekelės trasos? Aiškiai nustatykite savo poreikius ir ieškokite geriausiai juos atitinkančios transporto priemonės.

Rėmo dydis ir medžiaga

Dviračio rėmo dydis turėtų atitikti Jūsų ūgį, kad užtikrintų komfortišką ir efektyvią važiavimo padėtį, patogų valdymą, manevravimą bei sumažintų diskomforto riziką. Ne mažiau svarbi ir rėmo medžiaga, kuri turi įtakos dviračio svoriui, patvarumui ir važiavimo savybėms.

Pavyzdžiui, anglies pluošto rėmai yra lengvi ir puikiai slopina vibraciją, todėl puikiai tinka plento dviračiams. Aliuminio rėmai yra palyginti lengvi, nebrangūs ir patvarūs, tad gali patenkinti įvairius poreikius. Plieniniai dviračių rėmai užtikrina sklandų ir patogų važiavimą, todėl tinka ilgesnėms kelionėms, važinėjimui į darbą ir iš jo.

Įsiminkite, kad rėmo medžiaga turėtų atitikti Jūsų važiavimo stilių ir pageidavimus, kad kelionės dviračiu teiktų pasitenkinimą ir malonumą.

Ratų skersmuo

Rato skersmuo turi didelę įtaką dviračio savybėms ir jo tinkamumui važiuoti tam tikroje vietovėje:

  • Didesnio skersmens ratai, pavyzdžiui, 29 colių, pasižymi didesniu pagreičiu, sklandesniu riedėjimu per kliūtis ir geresniu stabilumu važiuojant didesniu greičiu, todėl puikiai tinka plentui ir bekelei.
  • Mažesnio skersmens ratai, pavyzdžiui, 26 colių, užtikrina didesnį dviračio judrumą ir yra tinkamesni manevravimui ankštose vietose.

Bet kokiu atveju rato skersmuo turėtų būti pasirinktas atsižvelgiant į individualius pomėgius ir vietovės, kuria ketinama važinėti, tipą, kadangi tai turės įtakos bendram dviračio našumui ir dviratininko patogumui.

Stabdžių tipas

Renkantis dviratį, svarbu įvertinti ir jo stabdžių tipą. Diskiniai stabdžiai, pasižymintys didesne stabdymo galia ir pastoviu veikimu įvairiomis oro sąlygomis, užtikrina didesnį saugumą ir kontrolę, todėl ypač praverčia važiuojant sudėtingomis vietovėmis.

V-tipo stabdžiai, pasižymintys ekonomiškumu ir paprastumu, tinka mažiau sudėtingoms kelionėms, kai priimtinas vidutinis stabdymo efektyvumas.

Numatomo važiavimo stiliaus ir aplinkos sąlygų įvertinimas padės apsispręsti, kokio tipo dviračio stabdžiai Jums tinkamiausi.

Pavarų perjungimo sistema

Dar vienas esminis kriterijus renkantis dviratį, kuris turi didelę įtaką bendrai važiavimo patirčiai, yra pavarų perjungimo sistemos tipas. Dviračiai su moderniais indeksuotais pavarų perjungikliais pasižymi tiksliu ir greitu pavarų perjungimu, kuris padeda sklandžiau važiuoti, efektyviau įveikti įkalnes ir optimaliai kontroliuoti važiavimo ritmą. Dviračiai su neindeksuotais arba frikciniais perjungikliais reikalauja intuityvesnio pavarų perjungimo.

Maksimalus leistinas svoris

Dviračio maksimalus leistinas svoris lemia jo tinkamumą dviratininkui ir numatytam naudojimui. Didesnis maksimalus leistinas svoris užtikrina, kad dviračiu galima saugiai vežti ne tik dviratininko svorį, bet ir bet kokią papildomą įrangą. Šis kriterijus ypač svarbus sunkesniems dviratininkams arba tiems, kurie planuoja vežti krovinius, pavyzdžiui, dviračių kuprines, arba važiuoti į darbą su krepšiais. Laikydamiesi nustatytos maksimalaus leistino svorio ribos, galite užtikrinti optimalų dviračio veikimą, saugumą ir ilgaamžiškumą.

Stilius

Nuo dviračio stiliaus priklauso jo paskirtis ir eksploatacinės savybės. Skirtingų stilių dviračiai, pavyzdžiui, plento, kalnų, hibridiniai ar turistiniai, pasižymi skirtingomis savybėmis, pritaikytomis tam tikroms važiavimo sąlygoms.

Pavyzdžiui, plento dviračiuose pirmenybė teikiama greičiui ir aerodinamikai, kad būtų galima efektyviai važiuoti keliais. MTB dviračiai su patobulinta pakaba ir tvirtais rėmais skirti įveikti sudėtingas bekelės trasas, hibridiniai dviračiai yra universalūs, skirti važinėti tiek mieste, tiek nesudėtingomis bekelės trasomis, o turistiniai – užtikrina patogumą ilgų kelionių metu.

Pasirinkę tinkamo stiliaus dviratį, būsite tikri, kad šis suteiks maksimaliai gerą važiavimo patirtį.

Kaina

Dviračio kaina yra esminis kriterijus priimant galutinį sprendimą. Nors aukštesnė kaina dažnai atspindi pažangias funkcijas, medžiagas ir komponentus, kurie pagerina dviračio našumą ir ilgaamžiškumą, svarbu rasti pusiausvyrą tarp norimų funkcijų ir įperkamumo. Pasirinkdami dviratį pagal savo biudžetą ir poreikius, būsite tikri, kad įsigijote tinkamą pirkinį.

Technorama.lt asortimente – populiariausi dviračiai suaugusiems vairuotojams ir vaikams. Įvertinkite aukščiau aptartus kriterijus ir išsirinkite sau tinkamiausią transporto priemonę. Paverskite savo kasdienybę aktyvesne ir prisidėkite prie aplinkos tausojimo!