Informacija
Prekių katalogas

Asus Nešiojami kompiuteriai

Verta rinktis

TECHNORAMA.LT parduotuvės „Nešiojami kompiuteriai“ kategorijoje siūlomos populiarių gamintojų Asus prekės. Asus „Nešiojami kompiuteriai“ kategorijoje rasite prekių, kurių kainos prasideda nuo 293,90 €. Šioje kategorijoje sukaupta 225 prekių. Kairėje pusėje esančiu filtru galite lengvai pasirinkti dominančius prekių parametrus, kurie padės lengvai išsirinkti tinkamą perkę. Tinkamą prekę pristatysime per nurodytą prie prekės terminą, o jeigu norėsite prekę atsiimti, tai galėsite padaryti mūsų parduotuvėse. Daugelį prekių galima įsigyti lizingu, ypač palankiomis sąlygomis.

Nešiojamieji kompiuteriai, kitaip dar vadinami laptopai arba noutbukai, yra svarbi mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Tai nepakeičiama priemonė, leidžianti palaikyti ryšį, produktyviai dirbti ar mokytis, kad ir kur bebūtume. Nešiojamieji kompiuteriai gali būti skirti įvairiems poreikiams ir pageidavimams – nuo įprasto naršymo internete iki intensyvių žaidimų. Tobulėjant technologijoms, sukuriami vis plonesni, lengvesni ir galingesni nauji nešiojami kompiuteriai, kuriais galima atlikti net pačias sudėtingiausias užduotis, nesumažinant našumo ar baterijos veikimo laiko. Ieškote patikimo nešiojamojo kompiuterio? Tuomet kviečiame pasižvalgyti plačiame technorama.lt asortimente ir išsirinkti sau labiausiai tinkantį įrenginį. Na, o tam, kad tai padaryti būtų lengviau, kviečiame susipažinti su žemiau pateikta informacija.

Nešiojami kompiuteriai internetu – patogus įsigijimas

Nauji nešiojami kompiuteriai internetu yra dėmesio vertas pasirinkimas dėl keleto priežasčių:

 • Patogumas: pirkdami internetu įsigyti nešiojamąjį kompiuterį galite tiesiog būdami namuose ir nesilankydami fizinėje parduotuvėje.
 • Didesnis pasirinkimas: internetinėse parduotuvėse paprastai siūloma didesnė nešiojamųjų kompiuterių įvairovė nei fizinėse parduotuvėse, todėl lengviau rasti Jūsų poreikius atitinkantį modelį.
 • Geresnės kainos: dėl mažesnių pridėtinių išlaidų internetinėse parduotuvėse galima rasti geresnius kainų pasiūlymus ir nuolaidas nei fizinėse parduotuvėse, be to, lengviau palyginti skirtingų pardavėjų kainas.
 • Apžvalgos ir vertinimai: pirkdami internetu galite lengvai perskaityti klientų atsiliepimus ir vertinimus, kad geriau įsivaizduotumėte Jus dominančio nešiojamojo kompiuterio ypatybes.

Vis dėlto svarbu atkreipti dėmesį, kad perkant nešiojamąjį kompiuterį internetu negalima fiziškai apžiūrėti įrenginio, be to, gali užtrukti jo pristatymas. Jei tai Jums aktualu, galite apsilankyti fizinėse parduotuvėse „Technorama“, kuriose taip pat parduodami nešiojami kompiuteriai. Raskite artimiausios parduotuvės adresą paspaudę čia.

Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį?

Nešiojamųjų kompiuterių pasirinkimas šiandien itin platus. Todėl prieš perkant tokį įrenginį svarbu išsiaiškinti savo poreikius ir gerai suprasti nešiojamųjų kompiuterių ypatybes. Taigi, aptarkime pagrindines iš jų.

Paskirtis

Nešiojamieji kompiuteriai yra neįtikėtinai universalūs ir turi daug skirtingų paskirčių. Jie gali būti naudojami darbui, pramogoms, bendravimui, mokslams ir t. t. Daugelis žmonių nešiojamuosius kompiuterius naudoja darbo tikslais, pavyzdžiui, dokumentams, lentelėms ir pristatymams kurti, vaizdo konferencijoms ir bendradarbiavimui internete. 

Nešiojamieji kompiuteriai taip pat plačiai naudojami pramogoms, įskaitant filmų bei televizijos laidų žiūrėjimą, žaidimus ir muzikos klausymąsi. Šie įrenginiai dažnai pasitelkiami ir mokymosi tikslais – prieigai prie internetinių išteklių, užrašams ir užduočių atlikimui. Be to, nešiojamieji kompiuteriai gali būti naudojami asmeniniam bendravimui elektroniniu paštu ar socialiniuose tinkluose. Apskritai, šie įrenginiai daugeliui žmonių yra labai svarbi priemonė, naudojama įvairiems tikslams tiek asmeninėje, tiek profesinėje aplinkoje.

Nešiojami kompiuteriai žaidimams

Žaidimų entuziastams, kuriems reikia didelio našumo ir spartaus duomenų apdorojimo, skirti galingi nešiojami kompiuteriai. Paprasta jie turi aukštos klasės aparatinės įrangos komponentus, pavyzdžiui, galingą vaizdo plokštę, spartų procesorių ir didelį kiekį atminties. Jie taip pat dažnai turi didelės raiškos ekraną ir pažangią aušinimo sistemą, apsaugančią nuo perkaitimo intensyvių žaidimų sesijų metu. 

Galingi nešiojami kompiuteriai žaidimams naudojami ir užduotims, kurioms reikia didelės skaičiavimo galios, pavyzdžiui, vaizdo įrašų redagavimui ir 3D modeliavimui. Dažniausiai juos galima labai lengvai pritaikyti ir patobulinti, kad atitiktų besikeičiančius naudotojo poreikius. 

Nešiojami kompiuteriai darbui ir mokslams

Nešiojamieji kompiuteriai, skirti darbui ir studijoms, paprastai yra sukurti taip, kad būtų patikimi, efektyvūs ir vienu metu galėtų atlikti kelias užduotis. Pagrindinės jų ypatybės:

 • Apdorojimo galia: nešiojamas kompiuteris darbui arba mokslams turėtų būti greitas ir operatyvus, su galingu procesoriumi, galinčiu dirbti su reikliomis programomis.
 • Atmintis ir saugykla: tokiuose nešiojamuosiuose kompiuteriuose dažnai būna pakankamai atminties ir saugyklos, kad būtų galima kurti bei saugoti dokumentus, prezentacijas ir kitus failus.
 • Baterijos veikimo laikas: nešiojami kompiuteriai mokslams ir darbui turėtų pasižymėti ilga baterijos veikimo trukme, nes naudotojams dažnai tenka dirbti ilgą laiką neturint prieigos prie elektros lizdo.
 • Perkeliamumas ir mobilumas: šie įrenginiai dažnai būna lengvi, todėl juos patogu nešiotis ir naudoti keliaujant.
 • Ryšiai: tokiuose kompiuteriuose yra daugybė ryšio galimybių, pavyzdžiui, „Wi-Fi“, „Bluetooth“ ir USB jungtys, kad naudotojai galėtų prisijungti prie interneto, periferinių įrenginių ir kitų prietaisų.
 • Ekranas: nešiojami kompiuteriai darbui ir studijoms dažnai turi didelės skiriamosios gebos ekranus, kuriuose vaizdas yra aiškus ir ryškus, todėl lengviau dirbti ilgesnį laiką nevarginant akių.
 • Saugumo funkcijos: tokiuose įrenginiuose gali praversti ir pirštų atspaudų skaitytuvai, padedantys užtikrinti konfidencialios informacijos būtų saugumą ir patikimumą.

Apskritai, šie nešiojamieji kompiuteriai yra sukurti taip, kad būtų patikimi, efektyvūs ir universalūs, todėl naudotojams suteikia įrankius, kurių reikia produktyviam ir sėkmingam darbui ar studijoms.

Parametrai

Kiekvienas laptopas yra sudarytas iš skirtingų komponentų. Taigi, aptarkime, kam tie komponentai reikalingi, ir išmokime atskirti pagrindinius jų parametrus.

Nešiojamo kompiuterio ekrano įstrižainė ir raiška

Ekrano įstrižainė dažniausiai nurodoma coliais (1 colis = 2,54 cm). Nešiojamieji kompiuteriai dažniausiai turi 13,3 arba 15,6 colio ekranus, tačiau pasitaiko ir didesnių, sunkesnių modelių su 17 ar net 21 colio ekranais. Prie stalinio kompiuterio ar noutbuko (angl. notebook) galima prijungti išorinį monitorių. Tokiu atveju verta rinktis 24–27 colių ekraną.

Raiška yra pagrindinis ekrano parametras. Kuo ji didesnė, tuo vaizdo kokybė geresnė. Galimos nešiojamųjų kompiuterių ekranų raiškos yra: „HD“, „HD+“, „Full HD“, „Retina“ ekranas, „QHD“ ir „4K Ultra HD“. 

Nešiojamo kompiuterio procesorius

Procesorius – tai kompiuterio „smegenys“. Jo sparta priklauso nuo lusto architektūros, branduolių skaičiaus ir taktinio dažnio. Dažniausiai naudojami „Intel“ ir AMD procesoriai. Jie turi kodinius pavadinimus. Pavyzdžiui, „Intel Core i9“ ir „Core i7“ lustai skirti galingiausiems, o „Core i5“ ir „Core i3“ – vidutinės ir ekonominės klasės modeliams.  „Technorama“ parduotuvėje taip pat galite įsigyti kompiuterių su ypač populiariais „Ryzen“ serijos procesoriais, kurie pasižymi ypač geru kainos, spartos ir energijos efektyvumo santykiu. 

Nešiojamo kompiuterio vaizdo plokštė

Vaizdo plokštė generuoja ekrane rodomą vaizdą ir gali darbuotis apdorojant nuotraukas, kuriant filmukus bei trimačius objektus. Pigesniuose ir ypač plonuose nešiojamuosiuose kompiuteriuose ją dažnai atstoja integruota vaizdo posistemė. Galinga vaizdo plokštė ypač svarbi žaidimų kompiuteriams. Tokias gamina „Nvidia“ ir AMD.

Nešiojamo kompiuterio darbinė atmintis (RAM)

Darbinė arba operatyvioji atmintis (RAM) – tai trumpalaikė kompiuterio atmintis. Joje saugomi tuo metu kompiuteryje veikiančių programų duomenys, kad procesorius galėtų juos greitai pasiekti. Todėl kuo jos daugiau, tuo kompiuteris veikia greičiau ir stabiliau. Darbinės atminties talpa nurodoma gigabaitais (GB). Daugelyje kompiuterių ją galima praplėsti. Tačiau renkantis „Apple“ ir kai kuriuos kitų gamintojų modelius to patadyti nebus galima, todėl optimalų darbinės atminties kiekį verta pasirinkti jau renkantis pirkinį.

Nešiojamo kompiuterio kietasis diskas

Kompiuteriuose naudojami magnetiniai ir judančių dalių neturintys SSD diskai. Magnetiniai diskai yra talpesni ir pigesni, o SSD daug greičiau nuskaito ir įrašo duomenis. Todėl dažnai kompiuteriuose statomos dvi skirtingų tipų laikmenos: magnetinė – dideliems failams laikyti ir SSD – dažniausiai naudojamoms programoms bei žaidimams.

Nešiojamo kompiuterio operacinė sistema

Operacinė sistema (OS) – tai pagrindinė kompiuterio programa, kontroliuojanti jo darbą ir prijungtus išorinius įrenginius. Dauguma kompiuterių naudoja „Windows 10“ operacinę sistemą. Ji kainuoja pigiau, kai perkama kartu su kompiuteriu. Taip pat galima įsigyti kompiuterį be OS ir įdiegti jame nemokamą „Linux“ versiją. „Apple“ kompiuteriuose diegiama „Mac OS“ operacinė sistema. Be to, yra nebrangių nešiojamųjų kompiuterių modelių, kurie naudoja interneto naršyklė pagrindu sukurtą „Chrome OS“ operacinę sistemą. Ji taip pat leidžia diegti kompiuteryje „Android“ programėles.

Nešiojamo kompiuterio svoris

Nešiojamojo kompiuterio svoris yra svarbus aspektas daugeliui naudotojų, ypač tiems, kurie turi dažnai nešiotis savo įrenginį. Tokių kompiuterių svoris gali svyruoti nuo maždaug 1,5 iki 3 kg, priklausomai nuo jų dydžio, aparatinės įrangos komponentų ir kitų savybių. 

Vis populiaresni tampa ploni ultrabukai (angl. ultrabook) ir lengvi nešiojami kompiuteriai – kai kurie modeliai sveria mažiau nei 1 kilogramą. Jie idealiai tinka naudotojams, ieškantiems kompiuterio, kurį būtų galima lengvai nešiotis kuprinėje ar portfelyje. 

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad dėl mažesnio svorio gali būti aukojamos kai kurios funkcijos, pavyzdžiui, akumuliatoriaus veikimo laikas, apdorojimo galia ir ryšio galimybės. Kita vertus, sunkesni nešiojamieji kompiuteriai gali suteikti daugiau funkcijų ir geresnį našumą, tačiau gali būti nepatogūs nešiotis. Galiausiai, šio įrenginio svoris priklauso nuo asmeninių pageidavimų, konkrečių poreikių ir numatomo naudojimo būdo.

Nešiojamo kompiuterio jungtys

Nešiojamasis kompiuteris gali turėti įvairias jungtis, priklausomai nuo modelio ir gamintojo. Įprastai tokiuose įrenginiuose būna bent keletas iš šių jungčių:

 • USB (angl. Universal Serial Bus) – tai plačiai naudojama jungtis, prie kurios galima prijungti išorinius įrenginius, pvz., klaviatūras, peles, atminties korteles, spausdintuvus ir kt.
 • HDMI (angl. High-Definition Multimedia Interface) – ši jungtis leidžia prijungti nešiojamąjį kompiuterį prie televizoriaus ar monitoriaus ir peržiūrėti vaizdo turinį didesniame ekrane.
 • „Ethernet“ – ši jungtis leidžia prisijungti prie laidinio interneto.
 • Ausinių / mikrofono lizdas – šios 3,5 mm skersmens jungtys leidžia prijungti ausines ar mikrofoną.

Be to, kai kuriuose nešiojamųjų kompiuterių modeliuose gali būti ir kitų jungčių, pavyzdžiui, atminties kortelių skaitytuvo, „DisplayPort“ arba VGA. Atsižvelgiant į naudotojo poreikius, svarbu pasirinkti nešiojamąjį kompiuterį su atitinkamomis jungtimis, kad būtų galima prijungti įvairius įrenginius ir atlikti reikiamas užduotis.

Viena svarbiausių šiuolaikinių jungčių laikoma USB-C, nes į ją galima prijungti daug įvairių priedų, įskaitant išorinius atminties diskus, valdymo įrenginius ir kt. Per USB-C jungtį kai kuriuos kompiuterius galima netgi krauti. Tai reiškia, kad tokius įrenginius galima įkrauti arba palaikyti jų įkrovos lygį naudojant išorines baterijas.

Kitos funkcijos

Kaip dar vieną iš galimų nešiojamųjų kompiuterių ypatybių galima išskirti liečiamą ekraną, kuris suteikia tokius privalumus:

 • Lengvesnis ir intuityvesnis naudojimas: nešiojamas kompiuteris liečiamu ekranu leidžia naršyti daug greičiau ir lengviau, ypač tiems, kurie įpratę prie išmaniųjų telefonų. Liečiamas ekranas suteikia galimybę sąveikauti su įrenginiu pirštais, užuot naudojus pelę ar jutiklinį laukelį. Todėl tokios užduotys kaip dokumentų slinkimas, naršymas internete ir piktogramų ar parinkčių pasirinkimas gali būti intuityvesnės. 
 • Daugiau interaktyvumo: nešiojamas kompiuteris liečiamu ekranu gali būti interaktyvesnis nei įprastas nešiojamasis kompiuteris. Liečiamas ekranas leidžia pirštais valdyti jame esančius objektus, pavyzdžiui, prispaudus juos priartinti ar atitolinti, pasukti vaizdus ir pan. Tai gali būti ypač naudinga dirbant kūrybinį darbą ar rengiant pristatymus. 
 • Universalumas: nešiojami kompiuteriai liečiamu ekranu yra universalesni už tradicinius nešiojamuosius kompiuterius, nes juose galima naudoti įvairius įvesties būdus, įskaitant jutiklį, klaviatūrą ir pelę. Todėl jie idealiai tinka įvairioms užduotims atlikti, pavyzdžiui, naršyti internete, spausdinti dokumentus, žaisti žaidimus ir kt. Be to, kai kurie nešiojami kompiuteriai liečiamu ekranu turi rašiklius, kuriuos galima naudoti užrašams, piešimui ir kitoms užduotims atlikti.

Nešiojamųjų kompiuterių su lietimui jautriu ekranu galite rasti ir technorama.lt asortimente. Apsižvalgykite ir išsirinkite savo poreikius geriausiai atitinkantį įrenginį. Na, o tam, kad tai būtų lengviau, žemiau atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius su šių įrenginių įsigijimu.