Informacija
Prekių katalogas

Pelės

Kompiuterinė pelė – vienas populiariausių kompiuterinių priedų, leidžiančių kur kas patogiau ir efektyviau atlikti reikiamas užduotis. Skirtingi, komfortą garantuojantys dizainai, suteiks galimybę įsigyti pačią patogiausią pelę. Technorama.lt asortimente esančių kompiuterinių pelių pasirinkimas itin platus, todėl esame tikri, kad rasite sau tinkamiausio tipo kompiuterinį priedą darbui, žaidimams ar laisvalaikiui. Toliau apžvelgsime mūsų el. parduotuvėje esančius gaminius ir atsakysime į dažniausiai užduodamus klausimus.

Kompiuterio pelės – lengvam kompiuterio valdymui

Nesvarbu, ar naudojatės staliniu, ar nešiojamu kompiuteriu, bet kuriuo atveju kompiuterio pelytės palengvins Jūsų kompiuterio valdymą. Mūsų asortimente esantys kompiuterių priedai puikiai tinka kasdieniam naudojimui ar laisvalaikiui, pavyzdžiui, darbui ar žaidimams. Ergonomiški pelių dizainai leis patogiai naudotis pele net ir visą dieną. Asortimente rasite populiariausių gamintojų įrangą, pavyzdžiui:

  • Apple;
  • Microsoft;
  • Asus;
  • Dell;
  • Logitech.

Kiekvienas gamintojas siūlo skirtingo dizaino ir funkcijų įrangą tam, kad atitiktų kone kiekvieno pirkėjo poreikius. Kai kurios pelytės kompiuteriui sukurtos naudoti su to paties gamintojo įranga, vienas tokių pavyzdžių – Apple. Tad jeigu naudojatės šio gamintojo įranga, patogiausia įsigyti ir kitus šio gamintojo priedus. Žinoma, naudojantis bet kuria Windows operacinės sistemos įranga, galima įsigyti bet kurio kito gamintojo priedus. Skirtingos jungtys leis prie kompiuterio prijungti bet kokio tipo pelę.

Kompiuterinių pelių tipai

Kompiuterinių pelių modelių įvairovė, dizainas ir techniniai duomenys leidžia įsigyti tinkamiausią kompiuterio pelytės tipą, atitinkantį visus keliamus lūkesčius. Šiandien kompiuterinių pelių pasirinkimas iš tiesų – platus. Galite rinktis iš laidinių, bevielių, optinių, lazerinių ir vertikalių. Toliau kiekvieną iš šių tipų aptarsime išsamiau ir pateiksime patarimus, kada geriausia juos rinktis.

Optinės pelės

Optinė pelė kompiuteriui – vienas iš seniausių pelių tipų. Optinėse pelėse kaip šviesos šaltinis naudojami šviesos diodai, todėl tokio tipo pelė geriausiai veiks ant specialaus kilimėlio. Optinė pelė yra puikus pasirinkimas kasdieniam naudojimui, darbui su dokumentais ar naršymui internete.

Lazerinės pelės

Kitaip nei optinių, lazerinių pelių šviesos šaltinis yra lazeris, todėl tokio tipo kompiuterio pelytės yra jautresnės. Dėl to lazerines peles dažniausiai renkasi tie, kuriems reikalingas tikslumas, pavyzdžiui, žaidžiant įvairius kompiuterinius žaidimus, reikalaujančius greitos reakcijos. Be to, lazerinės pelės pritaikytos bet kokiems paviršiams, todėl šias galima naudoti ir be specialaus kilimėlio.

Belaidės pelės (bluetooth)

Tiems, kurie dažniausiai naudojasi nešiojamu kompiuteriu skirtingose vietose, puikiai tiks bevielė pelė. Belaidės kompiuterio pelės užtikrina patogų naudojimąsi ir suteikia visas reikalingas funkcijas, nepriklausomai nuo naudojimosi vietos. Kai kurios pelytės jungiasi bevieliu bluetooth ryšiu, o kitos – USB kištuku. Šio tipo belaidės pelės veikia tada, kai USB kištukas yra įdėtas į kompiuterį.

Bluetooth pele naudotis itin paprasta, tereikia susieti įrenginį bevieliu ryšiu. Žinoma, tam, kad belaidė pelė veiktų, reikia baterijų, kurių tipas nurodytas prekės aprašymo skiltyje. Verta paminėti, kad kai kurios bevielės pelės kompiuteriui gali būti su integruota baterija. Šiuo atveju nereikia papildomai pirkti baterijų, užtenka reguliariai įkrauti pelę.

Laidinės pelės

Laidine pele dažniausiai naudojasi tie, kurie dirba vienoje vietoje, pavyzdžiui, biure ar namuose. Be to, laidinės pelytės kompiuteriui dažnai pasiteisina žaidžiant žaidimus. Šio tipo pelytės kompiuteriui užtikrina nepertraukiamą naudojimąsi, todėl jų nereikia reguliariai krauti ar pakeisti baterijų.

Vertikalios pelės

Vertikali pelė kompiuteriui – visai neseniai atsiradusi standartinių pelių alternatyva. Tai ergonominė pelė, išsiskirianti savo dizainu ir mažinanti riešų bei rankų įtampą. Tad jeigu norite įrengti ergonomišką darbo aplinką, ergonomiška pelė – vienas būtiniausių aksesuarų.

Akivaizdu, kompiuterinių pelių tipų pasirinkimas – itin platus. Tad jeigu domina belaidė lazerinė pelė ar laidinė optinė pelytė, technorama.lt asortimente rasite visus išvardintus pelių tipus. Čia taip pat galite rasti ir kompaktiškas, išskirtinio dizaino gaminius su rutuliniu jutikliu, kuris užtikrina tikslumą ir patogumą.

Kaip išsirinkti geriausią kompiuterio pelytę?

Dirbant ar žaidžiant kompiuteriu svarbu, kad papildomi kompiuteriniai aksesuarai leistų sklandžiai atlikti norimas užduotis. Naudingos funkcijos ir patogi gaminio forma suteiks komforto jausmą net ir tada, kai prie kompiuterio teks praleisti ilgas valandas. Toliau aptarsime vienus iš svarbiausių aspektų, į kuriuos svarbu atsižvelgti renkantis naują kompiuterinį priedą.

Ergonomiškumas

Norint sukurti ergonomišką darbo aplinką, svarbu, kad tiek rašomasis stalas, tiek kėdė, tiek pelytės kompiuteriui ir kiti aksesuarai leistų dirbti taisyklingai. Ergonomiška vertikali pelė palaiko plaštaką natūraliai patogioje padėtyje. Dėl to plaštaka yra atpalaiduota, o pelė suteikia patogią atramą.

Dėl savo formos ergonomiškos kompiuterio pelytės leidžia išvengti minkštųjų audinių traumų ar riešo kanalo sindromo, nes riešo raumenys nėra įtempti, o juda tik rankos pirštai. Tad jeigu ilgai dirbate prie kompiuterio, specialistai rekomenduoja įsigyti ergonomišką pelę, kuri sumažins ar leis išvengti nemalonių riešo skausmų.

Pelės pajungimo tipas

Kompiuterio pelės gali būti pajungiamos USB laidu arba bluetooth ryšiu ar beviele USB jungtimi. Kai kurias belaides pelytes reikia reguliariai įkrauti, o kitoms – pakeisti išsikrovusias baterijas. Įsigijus laidinį kompiuterio priedą, nereikės rūpintis jo įkrovimu ar baterijų pakeitimu. Tad įsivertinkite, kas suteiktų didesnio komforto ir kokiose vietose dažniausiai naudojatės kompiuteriu.

Jautrumas (DPI)

Pelytės jautrumas nurodomas DPI, kuo šis skaičius yra aukštesnis, tuo mažiau reikia judinti pelę, kad būtų galima atlikti tam tikrus veiksmus. Dažniausiai optinių pelių DPI siekia 400–800, o lazerinių DPI gali siekti daugiau nei 2000. Didesnis DPI rekomenduojamas žaidžiantiems kompiuterinius žaidimus ar dirbant su grafinėmis programomis. Kasdieniam naudojimui pakanka ir 800–1000 DPI. Žinoma, šį rodiklį taip pat galima reguliuoti kompiuterio nustatymuose.

Mygtukų skaičius

Dažniausiai kompiuterio pelytės turi 2 pagrindinius mygtukus ir ratuką, leidžiantį slinkti aukštyn ir žemyn. Pelė su dviem mygtukais leis patogiai atlikti įprastas užduotis, pavyzdžiui, naršyti internete, įjungti mėgstamus filmus. Aišku, mygtukų ant kompiuterinių pelių gali būti ir daugiau, pavyzdžiui, 4, 5 ar net 8. Kiekvienas iš mygtukų atlieka skirtingas funkcija, pavyzdžiui, leidžia grįžti į puslapį, sustabdyti vaizdo įrašus, įjungti horizontalų režimą ir pan. Didesnis mygtukų skaičius aktualus tiems, kurie dirba su vaizdo ir nuotraukų redagavimo programomis ar žaidžiantiems kompiuterinius žaidimus.

Funkcijos

Aukštesnės klasės kompiuterio pelės turi platesnį papildomų funkcijų pasirinkimą. Tokių kompiuterinių pelių mygtukai gali būti programuoji individualiai pagal asmeninius poreikius. Taip pat tokio tipo pelytės leidžia slinkti ne tik vertikaliai, bet ir horizontaliai. Be visų šių funkcijų, dar gali būti papildomi rankų judėjimo jutikliai, galimybė reguliuoti kompiuterinės pelytės dydį ir svorį.

Kaina

Ieškant kompiuterinio priedo intensyviam darbui ar įtraukiantiems žaidimams, kompiuterio pelytės kaina gali būti didesnė. Visgi, jeigu ieškote gaminio įprastiems, kasdieniams darbams, galite įsigyti pelę už mažesnę kainą. Viskas priklauso nuo asmeninių poreikių ir keliamų lūkesčių.

Taigi, atsižvelgę į visus aukščiau pateiktus kriterijus, įsigysite geriausią kompiuterio pelę. Svarbiausia atsižvelgti į asmeninius įpročius, kur, kokiais tikslais ir kaip dažnai naudojatės kompiuteriu. Nuo to priklausys ne tik kompiuterinės pelės kaina, bet ir jos tipas, pajungimo galimybės, jautrumas bei dizainas.

Ieškote geriausios kompiuterio pelės, tačiau sunku išsirinkti iš plataus asortimento? O gal domina konkreti prekė ar pritrūkote aktualios informacijos? Bet kuriuo atveju, susisiekite su mūsų komanda patogiausiu būdu – telefonu, el. paštu ar žinute socialiniuose tinkluose. Specialistų komanda pasiruošusi atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus ir padėti išsirinkti geriausią kompiuterinį priedą.