Naudodami šlifuoklį galime apdoroti įvairias medžiagas ir suteikti joms tobulai lygų paviršių. Tokia įranga tikrai pravers mūsų įrankių dėžėje. Gamintojai siūlo įvairių tipų šlifuoklius. Mes papasakosime, į kokius techninius parametrus atkreipti dėmesį juos perkant. Čia sužinosite, kaip išsirinkti šlifuoklį, skirtą įvairioms užduotims atlikti.
Idealiai tinka lygiems ir šiek tiek užapvalintiems paviršiams šlifuoti. Paprastai turi stačiakampę kojelę, kuri gali būti ir kvadratinė. Orbitiniu šlifuokliu galima be problemų šlifuoti baldus, stalviršius ir duris. Jis tinka didesniems paviršiams šlifuoti. Pirkdami konkretų modelį atkreipkite dėmesį į šlifavimo pado dydį. Žinoma, kuo didesnis, tuo geriau. Prietaiso pasirinkimas priklauso nuo to, kokio dydžio paviršių ketinate šlifuoti. Techninėse specifikacijose taip pat patikrinkite virpesių per minutę skaičių – tai turi įtakos efektyviam šlifuoklio veikimui.
Festool trikampiai šlifuokliai yra naudojami briaunų apdirbimui, taip pat šlifavimui sunkiai pasiekiamose vietose ir kampuose. Šlifavimo mašinėlės su trikampiu šlifuojamuoju padu yra našios ir ergonomiškos. Su trikampiais šlifuokliais galima ilgą laiką ir optimaliai šlifuoti įvairiausius ruošinius. Jie skirti naudojimui dirbtuvėje ir objekte šlifuojant durų staktas, apvadus, baldų dalis, lango rėmus, turėklus, tvoras. Trikampiai šlifuokliai yra tikslūs, ilgaamžiai ir ypač patvarūs.
Dažnai naudojamas profesionaliose dirbtuvėse. Šlifuoklio darbui reikalingas kompresorius. Todėl šio įranklio nereikia prijungti prie maitinimo šaltinio. Renkantis pneumatinį šlifuoklį patariame atkreipti dėmesį į disko skersmenį. Jo dydis lemia greitesnį ir efektyvesnį darbą. Universaliausi modeliai turi 125 arba 150 mm skersmens diskus.
Dar kitaip vadinamas universaliuoju šlifuokliu. Skirtas lygiems ir nelygiems paviršiams šlifuoti. Toks modelis išsiskiria lanksčia kojele, kuri lengvai susidoroja su įvairiais ruošinio iškilimais. Jį galima naudoti tiek mediniams, tiek metaliniams paviršiams.
Naudojamas dideliems, plokštiems ir mediniams paviršiams šlifuoti. Dažniausiai sutinkamas profesionaliose gamyklose. Jis užtikrina greitą ir tikslų darbą. Perkant juostinį šlifuoklį būtina atkreipti dėmesį į važiavimo greitį – jis gali būti iki 420 m. Antrasis parametras – juostos matmenys. Jo ilgis turi įtakos prietaiso darbui.
Skirtas žmtiemsonėms, kurie jau turi patirties su tokia įranga. Netinkamai naudodami kampinį šlifuoklį galite greitai sugadinti medinį paviršių. Renkantis tokį modelį būtina patikrinti variklio galią ir disko skersmenį.
Įrenginio galia turi tiesioginės įtakos prietaiso darbo greičiui ir efektyvumui. Kuo galia didesnė, tuo kietesnę medžiagą šlifuoklis gali apdoroti. Mediniams paviršiams šlifuoti pakanka iki 1000 W galios modelio. Sudėtingiems darbams rekomenduojami galingesni prietaisai. Kitas klausimas – maitinimo tipo pasirinkimas. Dažniausiai pasirenkami iš elektros tinklo maitinami modeliai, kuriuos reikia jungti į elektros tinklą. Taip taip pat galima įsigyti pneumatinių (naudoja suspaustą orą) arba hidraulinį šlifuoklį (naudoja pastovaus našumo vandens siurblį).