Vos prasidėjus šiltoms dienoms, galvoje iškyla vasaros poilsio vaizdai. Saulė užlieja terasą, iš kepsninės sklinda aromatingi kvapai, vėsūs gėrimai, patogūs krėslai, stalas su skanėstais... Kad įgyvendintume šias vizijas, mums reikia tobulo sodo kampelio. Taigi pradedame ieškoti savo svajonių baldų. Pasirinkimas tikrai platus, todėl verta išsiaiškinti, kas ir kodėl turėtų patraukti dėmesį. Mes jums padėsime susiorientuoti pasiūlymų gausoje ir išsirinkti lauko baldus, kurie papuoš jūsų vasarą.
Baldai turi tenkinti visus namų gyventojų ir svečių poreikius, todėl pirmiausia reikia numatyti tai, kiek žmonių jais naudosis. Taip pat svarbu atsižvelgti į terasos arba sklypo dydį ir, aišku, finansines galimybes.
Pirkdami lauko baldus, galite rinktis:
paruoštus lauko baldų komplektus, sudarytus iš tam tikrų elementų
pavienius lauko baldus – atskirai perkate staliuką, fotelius, kėdes ar sofą
Geriausia rinktis universalius lauko baldus, kuriuos prireikus galima lengvai papildyti naujais elementais. Jie turėtų atrodyti estetiškai ir, svarbiausia, būti atsparūs oro sąlygoms.
Praėjo laikai, kai lauko baldais buvo vadinamos plastikinės kėdės ar turguje pirktas senas stalas. Šiandien jie tapo neatsiejama namo aplinkos dalis. Šiltu metų laiku terasa virsta darbo ir poilsio vieta. Ypač dabar, kai vis daugiau žmonių renkasi nuotolinį darbą.
Klausimas, kokius sodo baldus pasirinkti, tapo labai aktualus, nes reikia gerai apsvarstyti, ar jūsų pasirinkti baldai galės atlikti jums aktualias poilsio, darbo ir valgomo funkcijas. Ne visi gali sau leisti kelis skirtingus lauko baldų komplektus, skirtus skirtingoms veikloms. Tačiau labai dažnai visas funkcijas galima sujungti tiesiog pakeičiant mažesnį staliuką didesniu, pasirenkant kitokį stalviršio tipą arba pridedant papildomų elementų.
Gamintojai siūlo iš skirtingų medžiagų pagamintus lauko baldus. Medžiagų pasirinkimas labai svarbus, nes jos visos turi savų privalumų ir trūkumų. Todėl kviečiame palyginti skirtingų tipų lauko baldus.
Tarp sodo tradicijų puoselėtojų vis dar populiarūs mediniai lauko baldų komplektai. Jie gali būti:
pagaminti tik iš medžio arba
medis komponuojamas su ketaus ir plieno elementais
Pastarojo tipo baldai yra stabilesni ir tvirtesni. Tačiau dėl papildomo svorio tokius baldus bus sunkiau perkelti ar perstatyti.
Medinius lauko baldus reikia reguliariai prižiūrėti ir rūpintis, kad jie išlaikytų estetinę išvaizdą. Žiemą medinius baldus geriausia laikyti garaže arba rūsyje. Jei tai nėra įmanoma, geriau rinktis iš kitų ilgaamžių medžiagų pagamintus baldus. Didesniu patvarumu pasižymi iš egzotinių medžio rūšių, pavyzdžiui, tiko medienos, pagaminti baldai, tačiau jie dažniausiai yra brangesni už plastiko, sintetines ir metalo alternatyvas.
Įmantriais raštais iš natūralios rotango palmių žievės supinti ratano baldai – elegantiškas sprendimas, kuris mūsų klimato sąlygomis geriausiai tinka dengtoms terasoms ir žiemos sodams. Juos galima naudoti ir lauke, tačiau baldus teks dažnai slėpti po stogu, nes tokio tipo medžiaga nėra labai atspari lietui ir intensyviems saulės spinduliams. Ratano baldus reikia reguliariai prižiūrėti ir rūpintis, o žiemą laikyti sausoje ir ne per karštoje patalpoje. Tuomet jie jums atsilygins ilgai tarnaudami, džiugindami savo išvaizda ir natūralių medžiagų savybėmis.
Ekoratano sodo baldai yra pinami rankomis ant metalinio karkaso, panaudojant sintetinį pluoštą. Šio tipo baldai puikiai atrodo, nereikalauja sudėtingos priežiūros ir yra atsparūs oro sąlygoms. Žiemai baldus reikėtų laikyti sandėliuke arba uždengtus specialia danga.
Dėl rankų darbo tokie sodo baldai yra palyginti brangūs. Todėl mažesnį biudžetą turintiems pirkėjams rekomenduojame pasidomėti ekorataną imituojančiais plastikinių baldų modeliais.
Plastikinės ratano imitacijos – pigesnė ratano ir ekoratano baldų alternatyva. Tokie baldai gražiai atrodo, yra patvarūs, atsparūs vandeniui, ultravioletiniams spinduliams ir temperatūrų pokyčiams. Kaip ekoratano gaminius, juos taip pat labai lengva valyti . Žiemą plastikinius baldus reikia uždengti arba laikyti pastogėje, kad ant jų nesikauptų vanduo.
Be modelių, pagamintų vien tik iš pinto rašto imitacijos, taip pat galime rinktis baldus, kuriuose derinamas plastikas, metalas ir medžio dekoro intarpai. Be to, populiarūs stalai su grūdinto stiklu paviršiumi.
Plastikiniai lauko baldai dažnam pirkėjui gali kelti ne pačias geriausias asociacijas – pigus nekokybiškas prekybos tinklų asortimentas jiems nesuteikė gero vardo. Tačiau po plastiko vardu slepiasi daugybė ilgaamžių medžiagų, kurios pasižymi atsparumu ultravioletiniams spinduliams, vandeniui ir temperatūrai. Iš tokių medžiagų pagaminti baldai, pavyzdžiui, kompanijos Keter siūlomi komplektai, puikiai tinka naudoti lauke ir pasižymi patrauklia kaina.
Metaliniai lauko baldai laikomi patvariausiais, ypač kai yra padengti antikorozine danga. Metaliniai rėmai balduose dažnai derinami su įvairiomis medžiagomis: stiklu, tekstile ir daugiasluoksne mediena. Visos šios medžiagos yra tinkamai apsaugotos nuo atmosferos poveikio, todėl yra atsparios gamtos poveikiui. Priklausomai nuo naudojamų medžiagų, metalinių terasos baldų dizainas labai skiriasi, tačiau jiems būdingas vienas bendras bruožas: elegantiškas stilius ir funkcionalumas.
Kokio stiliaus terasą norėtumėte įsirengti? Jį geriausiai atspindi pasirinktos baldų medžiagos. Pavyzdžiui, tradicinei kaimiško stiliaus aplinkai geriausiai tiks natūralios medienos baldai. Angliškame sode puikiai atrodys balti plieniniai baldai, o moderniame kieme – ažūrinių konstrukcijų metalo baldai. Amžina klasika išlieka patogūs ratano arba ekoratano gaminiai, kurie tinka beveik visur!
Nesvarbu, ar norite įsirengti poilsio zoną nedideliame balkone, terasoje ar sodo pievelėje, lauko baldų komplektų kataloge nesunkiai rasite tinkamą variantą. Tokie komplektai sudaromi, atsižvelgiant į sėdimų vietų skaičių, skiriamą plotą ir veiklos pobūdį. Lauko baldų komplektus galima suskirstyti į dvi grupes – lauko valgomuosius ir universalius komplektus.
Tokius komplektus sudaro stalas, kėdės, foteliai arba suolai. Priklausomai nuo dydžio, jie gali sutalpinti nuo 4 iki 12 žmonių. Valgomąjį baldų komplektą verta rinktis turint didelę erdvę, kurioje galima sutalpinti papildomą poilsio zoną.
Dažniausiai tokius baldų komplektus sudaro neaukštas staliukas, sofa arba kampinė sofa bei keli foteliai. Juos galima naudoti kaip laiko valgomąjį arba vietą poilsiui ir ramiems pašnekesiams prie puodelio kavos.
Puikiai tinka balkonui arba nedidelei terasai, kurioje galima sutalpinti staliuką ir dvi kėdes ar nedidelius fotelius. Ypač mažoms erdvėms verta rinktis sulankstomų baldų komplektą.
Kai lauko baldais naudojasi 3-4 žmonės, o terasos dydis ribotas, geriausia rinktis universalų komplektą su sofa arba kampine sofa. Tuomet galėsite maksimaliai išnaudoti visus erdvės privalumus.
Tokio komplekto akcentas – didelė sofa arba sėdimasis kampas. Stalas geriausiai tinka gėrimams ir desertams, tačiau prireikus jį bus galima panaudoti ir lauko pietums ar vakarienei.
Universalus komplektas dažniausiai turi kelias papildomas sėdimas vietas, kurias galima panaudoti apsilankius svečiams. Jeigu jūsų namuose dažnai lankosi svečiai verta rinktis didelį stalą su kėdėmis.
Terasa – tai antrasis gyvenamasis kambarys. Todėl įrengiant šią erdvę verta rinktis baldus, kurie dažnai asocijuojasi su komfortu ir elegantiškumu. Labai svarbu viską suplanuoti iš anksto, nes sustatyti minkštuosius baldus, kad jie gerai atliktų savo funkciją ir nesukurtų perkrautos terasos vaizdo yra gana sudėtinga. Vizualizuoti būsimą poilsio zoną padeda lauko baldų komplektai, kurių išstatymą savo erdvėje yra daug lengviau įsivaizduoti.
Tačiau terasos įrengimas nesibaigia vien lauko baldų komplekto įsigijimu. Nepamirškite poilsio kampelio, kuriam puikiai tiks gultas, hamakas, pakabinamas krėslas, o galbūt netgi lauko sūpynės. Šie elementai ne tik skatina leisti laiką lauke, bet ir suteikia terasai jaukumo. Net nedidelė terasa gali tapti vieta, kur galima pabėgti nuo kasdienio šurmulio ir atsipalaiduoti gamtos apsuptyje.
Jeigu namuose dažnai priimate svečius, gali praversti papildomos lauko kėdės, ypač sulankstomos, nes jos užima mažai vietos. Taip pat nereikia pamiršti daiktų sandėliavimo klausimo. Žoliapjovę ir ir kitą kiemo priežiūros techniką patogiausia laikyti atskirame lauko sandėliuke, o smulkius daiktus ar žaislus tvarkingai sudėti į daiktadėžę.
Kuriant terasos planą ir turint daug erdvės, pravartu kruopščiai suplanuoti skirtingas zonas ir atitinkamai išdėstyti baldus. Skirkite laiko tiksliai apibrėžti vietą stalui ir kėdėms bei priešingą kampą, kuriame, pavyzdžiui, statysite kepsninę su priedais.
Jei virš poilsio zonos įrengsite stogelį, terasa galėsite naudotis net ir debesuotomis dienomis. Tačiau svarbu nepamiršti, kad pernelyg sudėtingas terasos aptvėrimas gali sumažinti šviesos kiekį ir judėjimo laisvę. Į tai reikia atsižvelgti prieš priimant galutinius sprendimus. Gamintojai siūlo įvairių stilių ir konstrukcijų pavėsines ir pergolas, kurios leidžia sukurti jaukią aplinką be didelių investicijų ir pastangų. Prireikus, tokią konstrukciją galėsite lengvai perkelti į kitą vietą ar net išardyti žiemos sezonui.
Būdama neatsiejama namo išorės architektūros dalis, terasa turėtų ne tik derėti prie interjero, bet ir harmoningai įsilieti į pastato fasadą, sukurdama vienovę su aplinka. Dekoratyviniuose vazonuose ar gėlynuose susodinti augalai bei kiemo dekoracijos gali būti toks pat svarbus terasos puošybos elementas kaip ir kruopščiai parinkta sodo baldų grupė.
Kadangi lauko terasa naudositės ne tik dieną, labai svarbu tinkamai suplanuoti jos apšvietimą. Lauko apšvietimas sukuria jaukią atmosferą. Lauko sąlygoms pritaikyti statomi, pakabinami, lubų ir sienų šviestuvai, kuriuos galite įsigyti mūsų parduotuvėje, padės sukurti jaukią aplinką, kuriuo galėsite mėgautis savo terasoje ir visame namo sklype.